Notowania

druga fala kryzysu
24.09.2011 10:49

Marek Belka laureatem prestiżowej nagrody

Prezes NBP prof. Marek Belka otrzymał tytuł prezesa banku centralnego europejskich rynków rozwijających się roku 2011.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krzysztof Białoskórski<br>/orka.sejm.gov.pl)

Prezes NBP prof. Marek Belka otrzymał tytuł prezesa banku centralnego europejskich rynków rozwijających się roku 2011 - poinformowało wydawnictwo Emerging Markets, które przyznało nagrodę.

W komunikacie napisano, że nagrodę przyznano w uznaniu za dokonania Belki, od kiedy objął stery szefa Narodowego Banku Polskiego w ubiegłym roku. Wskazano na rolę Belki w koordynowaniu działań banku, równoważeniu potrzeby walki z inflacją z koniecznością utrzymania pokryzysowej odbudowy gospodarki polskiej.

Wydawca wskazał także na opinie Belki dotyczące konieczności reformy strefy euro, przy jednoczesnym podtrzymywaniu deklaracji Polski o chęci przystąpienia do strefy euro.

W komunikacie poinformowano, że coroczne nagrody dla prezesów banków centralnych i ministrów finansów są przyznawane czołowym decydentom z danych regionów. O nagrodach decyduje redakcja biorąc po uwagę opinie czołowych ekspertów z danych regionów.

W 2009 r. Emerging Markets uznało, że na tytuł ministra finansów europejskich rynków wschodzących zasłużył polski minister finansów Jacek Rostowski.

Czytaj więcej o prezesie NBP w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t101281.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/belka;o;kryzysie;to;jest;dom;wariatow,88,0,919640.html) "To jest dom wariatów,a nie wolny rynek" Prezes NBP mówi o tym, czy mamy szansę przejść przez nadciągające spowolnienie gospodarcze suchą stopą.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t101282.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/belka;filuterna;nazwa;a;ogromna;rola,17,0,914193.html) Belka: Filuterna nazwa, a ogromna rola Szef Banku Centralnego chwali spotkanie grupy Ecofin we Wrocławiu, za porozumienie w sprawie tzw. sześciopaku. Ekonomiści są mniej entuzjastyczni.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t101282.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/belka;apeluje;o;spokoj;wobec;notowan;franka,36,0,907300.html) Belka: Ktoś chce na nas zarobić. Przeliczy się Na ostatnich zawirowaniach na rynku finansowym ktoś chce zarobić, dlatego należy zachować spokój.
Tagi: druga fala kryzysu, belka, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz