Notowania

wiadomości
12.12.2011 17:57

Marian Podziewski ponownie wojewodą warmińsko-mazurskim

Marian Podziewski został w poniedziałek ponownie nominowany przez premiera Donalda Tuska na stanowisko wojewody warmińsko-mazurskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Marian Podziewski został w poniedziałek ponownie nominowany przez premiera Donalda Tuska na stanowisko wojewody warmińsko-mazurskiego. *

Podziewski urodził się i mieszka w Gołdapi, zanim został wojewodą pełnił funkcję wiceburmistrza tego miasta (od 1998 do 2007 roku).

Ukończył zarządzanie i marketing na wydziale humanistycznym Akademii Podlaskiej w Siedlcach, a także podyplomowe studia prawno-samorządowe w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Od 1982 roku Podziewski należy do Polskiego Stronnictwa Ludowego. W PSL pełni funkcje członka Rady Naczelnej PSL i Prezydium Zarządu Wojewódzkiego PSL.

Jako wojewoda przez lokalne środowiska był dobrze postrzegany, dobrze układała się jego współpraca z samorządem województwa i kojarzonymi z PSL władzami Olsztyna.

Podziewski angażuje się w działania na rzecz przyrody - do 2008 roku był przewodniczącym Rady Parku Krajobrazowego Puszczy Romnickiej, działa w ZHP i Ochotniczej Straży Pożarnej. (PAP)

jwo/ par/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz