Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Markowski: PiS nie ma nic do powiedzenia, chce pyskować

0
Podziel się

Przygotowany przez PiS spot pt. "Kolesie"
pokazuje, że partia ta "nie ma nic do powiedzenia, chce pyskować" -
ocenia dr Radosław Markowski z Instytutu Studiów Politologicznych
PAN. Zwraca przy tym uwagę, że gdy "nie ma mądrej opozycji, to i
rząd zaczyna być beznadziejny".

bEjczmwR

Przygotowany przez PiS spot pt. "Kolesie" pokazuje, że partia ta "nie ma nic do powiedzenia, chce pyskować" - ocenia dr Radosław Markowski z Instytutu Studiów Politologicznych PAN. Zwraca przy tym uwagę, że gdy "nie ma mądrej opozycji, to i rząd zaczyna być beznadziejny".

Sąd Okręgowy w Warszawie zakazał w czwartek rozpowszechniania spotu i nakazał PiS przeproszenie PO za naruszenie jej dobrego imienia i wprowadzenie w błąd wyborców.

Zdaniem Markowskiego treści zawarte w spocie to przekaz dla osób, które porównują siebie z innymi, którym się nie udało i które "mają ograniczone zdolności poznawcze".

bEjczmwT

"Co z tego spotu wynika? Kto jest winien? Ten Misiak, łobuz, który odebrał stoczniowcom miejsca pracy. Jak nie Misiak, to Żydzi lub Ruscy - to prosty przekaz, który ma nakręcić emocje, pokazać wroga, pokazać czarno-biały obraz świata" - ocenił politolog.

Zaznaczył, że taki przekaz może przynosić wymierne efekty wyborcze jego autorom. "Problem w tym, że to się nie przyczynia do rozwoju światłego, mądrego elektoratu, który kieruje się przede wszystkim rozumem" - dodał Markowski.

"W 2005 roku program PiS mógł się podobać lub nie, ale to był program z pewną ideologią, coś za tym stało. Teraz oglądam kampanię wyborczą i przerażające w głównej partii opozycyjnej jest to, że ona nie ma nic do powiedzenia, chce tylko pyskować" - mówił.

"Dramat systemów politycznych polega na tym, że jak nie ma mądrej opozycji, to i rząd zaczyna być beznadziejny. On nie ma się czego obawiać, alternatywa jest słaba. Od co najmniej pół roku też jestem świadkiem tego mechanizmu: rząd przestał się starać prowadzić sensowną politykę, bo opozycja jest bez pomysłu na świat" - podkreślił Markowski.(PAP)

bEjczmwZ

rpo/ ura/ bk/

bEjczmxu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)