Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wenezuela
17.04.2013 10:00

Marsz w Caracas został odwołany

Lider wenezuelskiej opozycji Henrique Capriles Radonski zaapelował do władz o podjęcie dialogu w celu zakończenia obecnego kryzysu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Lider wenezuelskiej opozycji Henrique Capriles Radonski odwołał zaplanowany na dziś w Caracas marsz swych zwolenników. Jednocześnie zaapelował do władz o podjęcie dialogu w celu zakończenia obecnego kryzysu. *

Capriles Radonski odwołał demonstrację w geście dobrej woli, a także z obawy, że na skutek prowokacji ze strony jego przeciwników dojdzie do aktów przemocy i rozlewu krwi.

Lider opozycji twierdzi, że to on, a nie Nicolas Maduro, wygrał niedzielne wybory prezydenckie i żąda ponownego przeliczenia głosów. W starciach, które wybuchły po ogłoszeniu wyników wyborów, zginęło siedem osób.

Jeszcze przed odwołaniem środowej demonstracji przez lidera opozycji, Nicolas Maduro wydał zakaz jej przeprowadzania. - _ Nie zezwolimy na demonstrację w centrum Caracas, nie przybędziecie do centrum miasta, by zapełnić je trupami i splamić krwią _ - powiedział.

Według Państwowej Komisji Wyborczej (CNE), niedzielne wybory wygrał różnicą ponad 200 tys. głosów 50-letni Nicolas Maduro. Kandydat rządzącej Zjednoczonej Partii Socjalistycznej Wenezueli(PSUV) uzyskał 50,8 proc. głosów, a 40-letni centrysta Capriles Radonski - 49 proc. głosów. Maduro zostanie zaprzysiężony na sześcioletnią kadencję w najbliższy piątek.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybory w Wenezueli, będzie wojna? Nicolas Maduro świętuje zwycięstwo, a jego rywal z opozycji Henrique Capriles Radonski żąda ponownego przeliczenia głosów.
Czy Wenezuela spełni życzenie Chaveza? Chory na raka Chavez apelował do swoich sympatyków, aby w wyborach zagłosowali na ówczesnego wiceprezydenta Maduro. Życzenie to dla wielu stało się niemal świętym zobowiązaniem.
Wenezuela wybrała świadomie. Maduro... Wybory prezydenckie wygrał Nicolas Maduro, kontynuujący politykę zmarłego prezydenta Hugo Chaveza.
Tagi: wenezuela, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz