Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Marszałek Senatu spotkał się z uczestnikami Szkoły Liderów Polonijnych

0
Podziel się:

Marszałek Bogdan Borusewicz spotkał się we wtorek w Senacie z dwudziestoma
młodymi uczestnikami trzeciej edycji Szkoły Liderów Polonijnych z Brazylii, Australii i Nowej
Zelandii, którzy przebywają w Polsce na dwutygodniowych warsztatach.

Marszałek Bogdan Borusewicz spotkał się we wtorek w Senacie z dwudziestoma młodymi uczestnikami trzeciej edycji Szkoły Liderów Polonijnych z Brazylii, Australii i Nowej Zelandii, którzy przebywają w Polsce na dwutygodniowych warsztatach.

Warsztaty organizuje Stowarzyszenie Szkoła Liderów. Biorą w nich udział młodzi działacze ze środowisk polonijnych.

Marszałek Senatu przypomniał, że Szkoła Liderów Polonijnych powstała m.in. z inicjatywy Senatu. "Znacznie łatwiej działać, kiedy pokaże się, jak działać, a oprócz tego wymieni się doświadczenia" - wyjaśnił sens powstania Szkoły. Jak podkreślił, Senat przeznacza środki na szkolenie liderów, bo "perspektywiczna polityka, to także wkład w nowe kadry".

Celem programu Szkoła Liderów Polonijnych jest rozwijanie kompetencji młodych osób aktywnie działających na rzecz środowisk polonijnych na całym świecie. Poprzez szkolenia, warsztaty ich uczestnicy są przygotowywani do profesjonalnego działania w swoich środowiskach lokalnych i promowania oraz przekazywania wiedzy o współczesnej Polsce.

Podczas programu, uczestnicy mają okazję poznać przedstawicieli życia publicznego w Polsce. Dotychczas zorganizowano spotkania m.in. z Lechem Wałęsą, Henrykiem Wujcem, Hanną Gronkiewicz-Waltz, przedstawicielami Kancelarii Prezydenta, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Biura Polonijnego przy Senacie.

Program Szkoła Liderów Polonijnych jest realizowany przez Stowarzyszenie od 2009 roku. Projekt jest finansowany ze środków Kancelarii Senatu.

Stowarzyszenie Szkoła Liderów powstało w 1994 roku z inicjatywy profesora Oxfordzkiego Zbigniewa Pełczyńskiego. Celem jego działalności jest: edukacja działaczy publicznych oraz wspieranie rozwoju i aktywizacji środowisk lokalnych, promowanie idei współpracy międzynarodowej, edukacja obywatelska młodzieży i osób dorosłych oraz kreowanie postaw liderskich. (PAP)

skz/ abr/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)