Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Marszałek województwa małopolskiego Marek Nawara znów w śpiączce

0
Podziel się

Marszałek województwa małopolskiego Marek
Nawara, który po wypadku narciarskim w Austrii doznał poważnego
urazu głowy, był operowany w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie i
obecnie znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej -
poinformował PAP w środę współpracownik i przyjaciel marszałka,
Andrzej Sasuła.

bEiifMlh

Marszałek województwa małopolskiego Marek Nawara, który po wypadku narciarskim w Austrii doznał poważnego urazu głowy, był operowany w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie i obecnie znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej - poinformował PAP w środę współpracownik i przyjaciel marszałka, Andrzej Sasuła.

Jak dodał Sasuła, stan marszałka Nawary - po powrocie do Polski ze szpitala w austriackim Klagenfurcie - pogorszył się, został więc przewieziony do Kliniki Neurochirurgii i Neurotraumatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie lekarze zdecydowali o operacji. Z diagnozą zgodził się prof. Eberhard Uhl, leczący pacjenta w Klagenfurcie. Marszałek cały czas był świadom swojego stanu.

Operację wykonano w klinice we wtorek. Po operacji marszałek znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej. Stan jego jest stabilny, choć poważny.

bEiifMlj

Rzeczniczka Szpitala Uniwersyteckiego Anna Niedźwiedzka potwierdziła PAP, że marszałek Nawara jest hospitalizowany w lecznicy, a jego stan jest poważny. Zgodnie z życzeniem rodziny szpital nie udziela żadnych innych informacji dotyczących stanu zdrowia pacjenta.

Marszałek Marek Nawara 20 lutego doznał ciężkiego urazu czaszkowo- mózgowego i od tego czasu był leczony w szpitalu w Klagenfurcie. Pod koniec marca został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej, w której utrzymywany był od wypadku. 23 kwietnia został wypisany z austriackiego szpitala i powrócił do kraju.

Przyczyną wypadku narciarskiego był prawdopodobnie wylew krwi do mózgu, który nastąpił w momencie zjazdu dość łatwym stokiem narciarskim. To spowodowało upadek i dalsze poważne obrażenia czaszki i mózgu. Nawara nie miał kasku ochronnego na głowie. (PAP)

rgr/ ura/ bk/

bEiifMlK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)