Notowania

matura
13.05.2011 14:33

Matura: Błąd w egzaminie z geografii

Zostanie to uwzględnione przy ocenianiu prac maturzystów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mrloz/iStockphoto)

W arkuszu maturalnym z geografii na poziomie rozszerzonym w jednym z zadań znalazł się błąd. Chodzi o zadanie, w którym zamieszczono klimatogramy - podała Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Jak zapewniła Lucyna Grabowska, Kierownik Wydziału Matur Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, zostanie to uwzględnione przy ocenianiu prac maturzystów.

POSŁUCHAJ PRZEDSTAWICIELKI CKE:

(Źródło: IAR)

Błąd znalazł się w zadaniu 12. Umieszczono tam klimatogramy, czyli wykresy ukazujące wysokość opadów i temperatury w określonych miejscach w 12 kolejnych miesiącach roku. Polecenie w zadaniu brzmiało: - _ Poniższe klimatogramy wykonano dla czterech stacji położonych w Europie. Roślinność w Europie wykazuje ścisły związek z warunkami klimatycznymi. Przyporządkuj do każdego klimatogramu odpowiednią formację roślinną wybraną spośród podanych poniżej. Formacje roślinne: lasy liściaste, pustynia chłodna, roślinność śródziemnomorska, step, tajga, tundra _. Za poprawne rozwiązanie tego zadania maturzysta miał otrzymać 2 punkty.

Błąd polegał na tym, że wśród czterech klimatogramów dwa razy znalazł się ten sam. - _ Za poprawne przyporządkowanie trzech różnych formacji roślinnych zdający otrzyma 2 punkty, za poprawne przyporządkowanie dwóch różnych formacji zdający otrzyma 1 punkt _ - napisała Centralna Komisja Egzaminacyjna w wyjaśnieniu.

Maturzyści zdający egzamin z geografii na poziomie rozszerzonym mieli do rozwiązania 36 zadań. Maksymalnie mogli uzyskać 60 punktów.

Egzamin z geografii przeprowadzany był dzisiaj przed południem. Przystąpiło do niego blisko 87 tys. maturzystów. Geografia od lat jest najchętniej wybieranym przedmiotem na maturze. W tym roku chęć zdawania tego właśnie przedmiotu zadeklarowało około 22 proc. maturzystów.

Maturzyści muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Egzaminy z tych przedmiotów są obowiązkowe na poziomie podstawowym. Chętni mogą je zdawać także na poziomie rozszerzonym. Maturzysta może wybrać też do sześciu przedmiotów dodatkowych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t41892.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/matura;po;raz;pierwszy;bez;zaskoczenia,157,0,822685.html) Matura po raz pierwszy bez zaskoczenia W tym roku nie ma żadnych zmian w egzaminie w porównaniu z rokiem poprzednim.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/63/t138815.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/chca;wprowadzic;lekcje;prawa;do;szkol,202,0,826058.html) Chcą wprowadzić lekcje prawa do szkół Minister sprawiedliwości chce, żeby w szkołach ponadgimnazjalnych uczono na lekcjach podstaw prawa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t113020.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dane;wrazliwe;uczniow;zagrozone,172,0,812972.html) Dane wrażliwe uczniów zagrożone? Sejm uchwalił nową ustawę o Systemie Informacji Oświatowej.
Tagi: matura, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz