Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Matwijenko: Uczciwe wybory na Ukrainie nie są obecnie możliwe

0
Podziel się

Ukraina) - Przewodnicząca Rady Federacji, izby wyższej rosyjskiego
parlamentu, Walentina Matwijenko wyraziła w piątek opinię, że na Ukrainie nie ma warunków do
przeprowadzenia uczciwych, równoprawnych, przejrzystych i otwartych wyborów prezydenckich.

bEgXynit

Ukraina) - Przewodnicząca Rady Federacji, izby wyższej rosyjskiego parlamentu, Walentina Matwijenko wyraziła w piątek opinię, że na Ukrainie nie ma warunków do przeprowadzenia uczciwych, równoprawnych, przejrzystych i otwartych wyborów prezydenckich.

Nowe władze ukraińskie rozpisały na 25 maja przedterminowe wybory prezydenckie po obaleniu prezydenta Wiktora Janukowycza.

Matwijenko uważa, że decyzja o wyborach była pochopna i "nasuwa pytania". "Naszym zdaniem na Ukrainie nie ma dziś warunków do przeprowadzenia tych wyborów" - powiedziała przewodnicząca Rady Federacji.

bEgXyniv

Charakteryzując sytuację na Ukrainie Matwijenko wymieniła "kontynuację przemocy, zastraszanie, podejmowanie bezprawnych decyzji, obalanie organów władzy, zajmowanie gmachów, poniżanie ludzi, stwarzanie zagrożenia dla ich życia, a także zakaz rozmawiania po rosyjsku".

Jej zdaniem, przeprowadzeniu wyborów prezydenckich nie sprzyjają też "prześladowania przez władze w Kijowie ich oponentów z powodów politycznych, a także prześladowania niewygodnych dziennikarzy". (PAP)

az/ ap/

int.

bEgXyniW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)