Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mauretania: Zamachowiec-samobójca próbował wysadzić koszary

0
Podziel się

Zamachowiec-samobójca próbował w środę nad ranem wysadzić koszary
wojskowe w Mauretanii. Kierujący ciężarówką z materiałami wybuchowymi zamachowiec został
zastrzelony po tym, jak odmówił zatrzymania pojazdu - poinformował oficer armii afrykańskiego
kraju.

bEirTpfV

Zamachowiec-samobójca próbował w środę nad ranem wysadzić koszary wojskowe w Mauretanii. Kierujący ciężarówką z materiałami wybuchowymi zamachowiec został zastrzelony po tym, jak odmówił zatrzymania pojazdu - poinformował oficer armii afrykańskiego kraju.

Pragnący zachować anonimowość wysoki rangą oficer powiedział, że ciężarówka wybuchła poza obrębem koszar, niszcząc kilka budynków w mieście Nema, ok. 1500 km od stolicy kraju, Nawakszut.

Atak nastąpił dwa dni po tym, jak Al-Kaida Islamskiego Maghrebu(AQMI) uwolniła dwóch hiszpańskich zakładników porwanych w listopadzie.

bEirTpfX

Mauretania, położona w północno-zachodniej Afryce jest destabilizowana przez grupy ekstremistów islamskich, którzy zaczynali swą działalność w Algierii. W 2006 roku zawarli sojusz z Al-Kaidą. Środki na działalność pozyskują dzięki systematycznym porwaniom zakładników będących obywatelami państw zachodnich.

Zdaniem ekspertów od międzynarodowego terroryzmu, wielomilionowe fundusze z okupów pozwalają AQMI na planowanie coraz bardziej skomplikowanych ataków.

W lipcu terroryści mauretańscy dokonali egzekucji francuskiego zakładnika po tym, jak komandosi francuscy i mauretańscy zaatakowali jeden z obozów AQMI, zabijając ośmiu terrorystów. Organizacja zapowiedziała zemstę za ich śmierć.

Według oficera mauretańskiej armii, obecna próba wysadzenia koszar miała być zapowiadanym aktem zemsty za tamtą akcję. (PAP)

bEirTpgd

ju/

6865705, 6865843

bEirTpgy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)