Notowania

zabójstwo
26.02.2010 12:16

Mąż zaginionej z Kolna odpowie za namawianie do zabójstwa teściów

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku skierowała w piątek do sądu w Łomży (Podlaskie) akt oskarżenia wobec Marka W. z Kolna, któremu zarzuca m.in. podżeganie do zabójstwa teściów. W sądzie jest już sprawa przeciwko niemu, dotycząca oskarżenia o zabójstwo żony.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prokuratura Okręgowa w Białymstoku skierowała w piątek do sądu w Łomży (Podlaskie) akt oskarżenia wobec Marka W. z Kolna, któremu zarzuca m.in. podżeganie do zabójstwa teściów. W sądzie jest już sprawa przeciwko niemu, dotycząca oskarżenia o zabójstwo żony. *

Jak poinformowała prokuratura, sprawa nakłaniania do zabójstwa teściów wyszła na jaw przy okazji policyjnej akcji dotyczącej handlu narkotykami. Drugi zarzut postawiony Markowi W. i innemu mężczyźnie dotyczy bowiem obrotu ok. 2 kg amfetaminy.

Właśnie wtedy, nie podejrzewając, że pod dostawców narkotyków podszywają się policjanci, Marek W. miał im złożyć propozycję zabójstwa teściów. Oferował za to 20 tys. zł, przekazał też nakłanianej osobie niezbędne informacje dotyczące wyglądu i wieku potencjalnych ofiar, miejsca zamieszkania, pracy i prowadzonego trybu życia oraz wskazał dogodne miejsce popełnienia zbrodni.

Jesienią ub. roku mężczyzna został zatrzymany, od tego czasu przebywa w areszcie.

Akt oskarżenia został przesłany do Sądu Okręgowego w Łomży. W połowie marca ma rozpocząć się tam pierwszy proces Marka W., oskarżonego w tamtej sprawie o zabójstwo żony Katarzyny.

26-letnia kobieta, matka dwójki dzieci, zniknęła w tajemniczych okolicznościach w 2000 roku. Uznając, że brak jest znamion przestępstwa, śledztwo w tej sprawie umorzono kilka lat temu. Rodzina kobiety podejrzewała jednak morderstwo, w śledztwie stawiana była m.in. teza, że sprawcą jest mąż.

W 2009 roku Prokuratura Krajowa podjęła decyzję, że należy jeszcze raz zbadać okoliczności sprawy i zebrany w śledztwach materiał dowodowy. Po kilku miesiącach Prokuratura Okręgowa w Elblągu, gdzie trafiło śledztwo, postawiła mężowi zaginionej zarzut zabójstwa.

Tym samym aktem oskarżenia został objęty także inny mężczyzna, któremu zarzucono utrudnianie śledztwa prowadzonego w tej sprawie w przeszłości, zacieranie śladów i pomoc w ukryciu zwłok zamordowanej kobiety, choć tych nie odnaleziono.

W obu sprawach Markowi W. grozi nawet dożywocie.(PAP)

rof/ bno/ jbr/

Tagi: zabójstwo, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz