Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mazowieckie: 22 osoby oskarżone ws. wyłudzeń towarów na kredyt

0
Podziel się

Akt oskarżenia wobec 22 osób ws. wyłudzeń na kredyt m.in. laptopów i
telewizorów skierowała do sądu prokuratura - poinformowała w środę PAP rzecznik Prokuratury
Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz. To kolejny akt oskarżenia ws. grupy przestępczej
działającej na Mazowszu.

bEquvQwR

Akt oskarżenia wobec 22 osób ws. wyłudzeń na kredyt m.in. laptopów i telewizorów skierowała do sądu prokuratura - poinformowała w środę PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz. To kolejny akt oskarżenia ws. grupy przestępczej działającej na Mazowszu.

Sprawa dotyczy grupy zajmującej się wyłudzaniem towarów i usług w systemie zakupów ratalnych na podstawie fałszywych zaświadczeń o zatrudnieniu.

Wcześniej oskarżono 95 osób. W sumie przed sądem stanie 117 oskarżonych o wyłudzenie sprzętu o łącznej wartości ponad 887 tys. zł.

bEquvQwT

Grupa działała od 2002 do 2010 r. na terenie supermarketów i placówek handlowych na Mazowszu, m.in. w Radomiu, Jankach, Kozienicach, Grójcu, Warszawie, Górze Kalwarii i Puławach (Lubelskie).

Trzon grupy stanowili dwaj bracia Karol i Mariusz K. oraz czworo innych współpracujących z nimi mężczyzn. Zajmowali się wyszukiwaniem osób bezrobotnych, bezdomnych lub uzależnionych od alkoholu, które kupowały na kredyt m.in. laptopy, telewizory i telefony komórkowe. Po odebraniu towaru organizatorzy grupy płacili im za nie od 50 do 1000 zł.

Bracia K. pomagali tym osobom, tzw. słupom, w uzyskaniu dokumentów tożsamości potrzebnych do zakupów na raty, a także zapewniali fałszywe zaświadczenia o zatrudnieniu.

Z ustaleń śledztwa wynika, że bracia K. dokonywali oszustw także samodzielnie.

bEquvQwZ

Sprawa liczy ponad 61 tomów. Wszystkim 117 oskarżonym postawiono łącznie 161 zarzutów. (PAP)

ilp/ itm/

bEquvQxu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)