Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mazowieckie: Konkursy dot. lotniska cywilnego w Radomiu

0
Podziel się

Spółka Port Lotniczy Radom w ciągu najbliższych tygodni ogłosi konkursy,
których celem będzie znalezienie inwestora strategicznego, zainteresowanego utworzeniem w Radomiu
cywilnego lotniska, na bazie istniejącego w tym mieście lotniska wojskowego.

bEhIvLhh

Spółka Port Lotniczy Radom w ciągu najbliższych tygodni ogłosi konkursy, których celem będzie znalezienie inwestora strategicznego, zainteresowanego utworzeniem w Radomiu cywilnego lotniska, na bazie istniejącego w tym mieście lotniska wojskowego.

Jak poinformował dziennikarzy w środę prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak, inwestor będzie poszukiwany na kilka sposobów. W ciągu dwóch tygodni spółka Port Lotniczy Radom ma ogłosić konkurs, który zakończyłby się 31 marca 2011 r. Jednocześnie ogłoszony zostanie przetarg dla firm zewnętrznych, które także miałyby się zająć szukaniem podmiotów zainteresowanych inwestowaniem w radomskie lotnisko.

Według Kosztowniaka, konkurs jest "formułą najbardziej transparentną". "Chodzi o to, by potem nie było dyskusji, dlaczego jedna firma mogła być uprzywilejowana" - stwierdził prezydent Radomia.

bEhIvLhj

Władze Radomia zabiegają o utworzenie cywilnego portu lotniczego od przeszło 10 lat. Budowa ma przebiegać czteroetapowo i rozłożona jest na 30 lat. Łączne koszty inwestycji szacowane są na przeszło 400 mln zł. W pierwszej kolejności mają zostać wybudowane m.in.: tymczasowy terminal, wieża kontroli lotów, budynek utrzymania lotniska, zmodernizowana będzie droga startowa. Szacuje się, że realizacja pierwszego etapu rozbudowy lotniska zamknie się w kwocie ok. 179 mln zł.

Tereny na których miałoby powstać lotnisko, przekazał miastu wojewoda mazowiecki. Rejon obejmujący m.in. pas startowy i drogi kołowania, spółka Port Lotniczy Radom będzie użytkować razem z wojskiem.

Obszar dla którego Radom Sadków stanowi najlepiej dostępny port lotniczy, jest zamieszkiwany przez 3 miliony osób.(PAP)

ilo/ je/

bEhIvLhK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)