Notowania

wiadomości
01.08.2011 18:06

Mazowieckie: Prokuratura wszczęła śledztwo ws. wypadku k. Grójca

Prokuratura Rejonowa w Grójcu wszczęła w poniedziałek śledztwo w sprawie niedzielnego wypadku w Chynowie k. Grójca, w którym zginęło 5 młodych osób. Nadal poszukiwany jest jeden z uczestników wypadku - kierowca lawety na litewskich numerach rejestracyjnych.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prokuratura Rejonowa w Grójcu wszczęła w poniedziałek śledztwo w sprawie niedzielnego wypadku w Chynowie k. Grójca, w którym zginęło 5 młodych osób. Nadal poszukiwany jest jeden z uczestników wypadku - kierowca lawety na litewskich numerach rejestracyjnych. *

Jak powiedział PAP Rafał Jeżak z zespołu prasowego mazowieckiej komendy policji, nadal prowadzone są intensywne działania zmierzające do ustalenia personaliów kierowcy lawety i jego zatrzymania, m.in. badany jest zapis monitoringu na drodze krajowej nr 50.

Według prokuratury kierowca lawety podczas omijania stojącego na poboczu samochodu ciężarowego, wjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z prawidłowo jadącym oplem vectrą, który wjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z ciężarowym volvo. Śmierć na miejscu poniosło pięć osób jadących oplem, mieli od 16 do 24 lat.

Zdaniem śledczych kierujący lawetą nie zachował należytej ostrożności podczas omijania stojącej na poboczu ciężarowej scanii, w konsekwencji doprowadził do wypadku, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku Góry Kalwarii. (PAP)

ilp/ abr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz