Notowania

mazowiecki
01.10.2008 21:10

Mazowieckie: Trzy ofiary śmiertelne karambolu pod Mławą

dochodzi m.in. informacja o okolicznościach wypadku

Podziel się
Dodaj komentarz

dochodzi m.in. informacja o okolicznościach wypadku

1.10.Radom (PAP) - Droga krajowa nr 7 jest zablokowana po karambolu z udziałem tira i 8 samochodów osobowych, do którego doszło w środę wieczorem w Wiśniewie k. Mławy. Są trzy ofiary śmiertelne, a cztery osoby ranne przebywają w szpitalu.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że jadąca samochodem osobowym kobieta z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwny pas drogi i doprowadziła do zderzenia z tirem. "Ciężarówkę zarzuciło, jej kierowca stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w kolejne samochody osobowe. Następnie ciężarówka przewróciła się do rowu, przygniatając naczepą wyładowaną drewnem samochód osobowy, prawdopodobnie volkswagena passata" - powiedziała PAP rzecznik prasowy mławskiej policji Anna Gorczewska.

Na miejscu zginęli kobieta i mężczyzna z przygniecionego przez tira auta, natomiast kierowca ciężarówki zmarł w szpitalu. Oprócz niego do szpitala trafiły cztery inne ranne osoby.

Według Gorczewskiej akcja ratownicza była trudna. "Strażacy ręcznie musieli usuwać cały ładunek drewna, który wysypał się na auto osobowe z naczepy tira" - wyjaśniła.

Nadal nieprzejezdny jest liczący około pół kilometra odcinek trasy w okolicy Wiśniewa. Policja zorganizowała objazdy. Wciąż usuwane są elementy rozbitych aut i paliwo. Dlatego - według policji - utrudnienia w ruchu mogą potrwać nawet do dwóch godzin.(PAP)

ilp/ mhr/

Tagi: mazowiecki, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz