Notowania

wiadomości
22.04.2011 13:32

Mazowieckie: Udawał asystenta ministra; chciał wyłudzić albumy

Policja zatrzymała 21-letniego Łodzianina, który podawał się za pracownika biura poselskiego ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka i chciał wyłudzić albumy promocyjne wydawane przez Urząd Miejski w Sochaczewie (Mazowieckie). Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Policja zatrzymała 21-letniego Łodzianina, który podawał się za pracownika biura poselskiego ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka i chciał wyłudzić albumy promocyjne wydawane przez Urząd Miejski w Sochaczewie (Mazowieckie). Teraz grozi mu do 8 lat więzienia. *

Jak poinformował PAP w piątek Rafał Sułecki z zespołu prasowego mazowieckiej komendy policji, chłopak próbował wyłudzić od pracowników sochaczewskiego magistratu 20 albumów promocyjnych o ziemi sochaczewskiej, wartych łącznie 900 zł. Publikacje te miały być rzekomo wykorzystywane podczas spotkań przedwyborczych Grabarczyka; w rzeczywistości - jak ustaliła policja - łodzianin zamierzał sprzedać albumy m.in. na aukcji internetowej.

Gdy 21-latek wraz z towarzyszącym mu kolegą czekali w magistracie na wydanie albumów, jeden z pracowników skontaktował się z biurem poselskim ministra Grabarczyka. "Okazało się, że mężczyzna o takim nazwisku w biurze poselskim nie pracuje i nikt z biura nie zamawiał publikacji o Sochaczewie" - powiedział Sułecki.

Marcel K. oraz jego kolega Tadeusz Z. zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

21-latkowi postawiono zarzut usiłowania oszustwa. Grozi ma za to do 8 lat więzienia. Policja ustaliła, że wcześniej mężczyzna dokonał kilku podobnych przestępstw na terenie województwa łódzkiego. (PAP)

ilp/ bos/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz