Notowania

mazowiecki
10.06.2009 12:28

Mazowieckie: Ukradli słodycze za co najmniej pół miliona zł

Sześć osób kradnących wyroby czekoladowe z podsochaczewskiej wytwórni słodyczy zatrzymali policjanci wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Płocku. Wstępnie straty oszacowano na co najmniej 500 tys. zł - poinformował PAP w środę January Majewski z zespołu prasowego mazowieckiej policji.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Sześć osób kradnących wyroby czekoladowe z podsochaczewskiej wytwórni słodyczy zatrzymali policjanci wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Płocku. Wstępnie straty oszacowano na co najmniej 500 tys. zł - poinformował PAP w środę January Majewski z zespołu prasowego mazowieckiej policji. *

Wśród zatrzymanych są pracownicy fabryki, ochroniarze z zewnętrznej firmy i kierowcy rozwożący towar z fabryki do magazynów; zatrzymani to mężczyźni w wieku od 35 do 42 lat.

"Działali oni w zorganizowanej grupie, której celem była kradzież i wywóz słodyczy poza teren wytwórni. Podczas planowanego transportu do magazynu wywozili dodatkowo kilka nie ewidencjonowanych palet, które trafiały do tzw. dziupli, a następnie poprzez paserów sprzedawane do hurtowni na terenie Mazowsza" - powiedział Majewski.

Policja nie wyklucza, że grupa ta działała od dłuższego czasu, dlatego straty wytwórni słodyczy mogą sięgać nawet kilku milionów złotych.

Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty kradzieży i działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono ponad 100 tys. złotych.

Wobec jednego z zatrzymanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego, a wobec pozostałych pięciu - sąd zastosował trzymiesięczny tymczasowy areszt.

Zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności. (PAP)

ilp/ pz/ woj/

Tagi: mazowiecki, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz