Notowania

wiadomości
13.12.2013 13:15

Mazowieckie: Wsparcie unijne na przygotowanie do zawodu uczniów z Płocka

W ramach projektu "Akademia Aktywności" 80 uczniów ze Specjalnej Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 6 w Płocku objętych zostanie programem praktycznego przygotowania do zawodu. Koszt projektu to ponad 1 mln zł, z czego wsparcie unijne wyniesie ponad 900 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

W ramach projektu "Akademia Aktywności" 80 uczniów ze Specjalnej Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 6 w Płocku objętych zostanie programem praktycznego przygotowania do zawodu. Koszt projektu to ponad 1 mln zł, z czego wsparcie unijne wyniesie ponad 900 tys. zł.

Jak poinformował w piątek mazowiecki urząd marszałkowski, płocki projekt "Akademia Aktywności" realizowany będzie od 1 stycznia 2014 r. do 30 czerwca 2015 r. Kwota unijnego dofinansowania będzie pochodziła z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dotacja pozwoli wyposażyć pracownie zawodowe w niezbędny sprzęt i pomoce dydaktyczne.

Umowę w sprawie wsparcia projektu podpisali w piątek Elżbieta Szymanik z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych oraz Robert Kowalski, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Płocku, placówki, która w publicznej zawodowej szkole specjalnej kształci m.in. młodzież niepełnosprawną intelektualnie w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym.

W ramach programu uczniowie będą mogli nauczyć się jednego z takich zawodów, jak: krawiec, fryzjer, kucharz, dozorca, bukieciarz-florysta, barista, mechanik, ogrodnik lub piekarz. Przewidziano m.in. specjalistyczne staże. Dodatkowo uczniowie będą mogli skorzystać z kursu na prawo jazdy kat. B, kierowcy wózka jezdniowego z napędem silnikowym oraz spawania.

Elementami projektu będą także zajęcia wyrównawcze, które pomogą w przygotowaniu uczniów do egzaminów zawodowych, zajęcia psychologiczno-pedagogiczne oraz warsztaty z aktywnego poszukiwania pracy i zakładania własnej działalności gospodarczej.

Cały projekt zostanie zrealizowany w partnerstwie z płockim Zakładem Doskonalenia Zawodowego. Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 6 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Płocku uczestniczyła dotychczas m.in. w projekcie wspartym kwotą ponad 665 tys. zł ze środków unijnych "W drodze do aktywności zawodowej". Programem edukacyjnym, w tym kursami i stażami zawodowymi, objęto tam prawie 150 osób.

Według mazowieckiego urzędu marszałkowskiego, w ramach Działania 9.2 "Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego" Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych podpisała do tej pory prawie 200 umów z beneficjentami. Wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego wyniosła ponad 200 mln zł. W sumie w projektach tych weźmie udział 12,5 tys. uczniów i około 14 tys. nauczycieli z ponad 550 szkół. (PAP)

mb/ as/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz