Notowania

wiadomości
30.08.2011 18:02

Mazowieckie: Zarejestrowano listy kandydatów do Sejmu

Do późnego popołudnia w okręgu warszawskim listy wyborcze zarejestrowały komitety wyborcze PO, PJN oraz Ruchu Palikota - wynika ze strony internetowej PKW.

Podziel się
Dodaj komentarz

Do późnego popołudnia w okręgu warszawskim listy wyborcze zarejestrowały komitety wyborcze PO, PJN oraz Ruchu Palikota - wynika ze strony internetowej PKW.

Liderem warszawskiej listy PO do Sejmu jest premier Donald Tusk, za nim znajdują się kolejno: Małgorzata Kidawa-Błońska, Jacek Rostowski, Joanna Fabisiak oraz Piotr Kierwiński. Ostatnią, 40. pozycję dostał Leszek Jastrzębski.

Pierwszy na liście PJN jest Paweł Poncyljusz, za nim są Krzysztof Oksiuta i Wojciech Matyjasiak. Kilkanaście osób z 33-osobowej listy nie należy do ugrupowania PJN.

Liderem stołecznej listy Ruchu Palikota jest Janusz Palikot, na drugim miejscu znajduje się Wanda Nowicka.

Listy w okręgu podwarszawskim zarejestrowała dotychczas Platforma Obywatelska oraz Ruch Palikota.

W tzw. wianuszku podwarszawskim listę PO otwiera szef mazowieckiej PO Andrzej Halicki; dwójką jest Dariusz Rosati, trójką - Jadwiga Zakrzewska. Dalej na liście PO znajdują się m.in. Alicja Olechowska i Andrzej Smirnow oraz Michał Szweycer. Na ostatnim - 23. miejscu - znalazł się Paweł Cukrowski.

Listę Ruchu Palikota w okręgu podwarszawskim otwiera Artur Dębski; za nim znaleźli się m.in. Małgorzata Krzemińska, Natalia Jakubowska, Arkadiusz Piasecki. Na ostatnim - 24. miejscu - znalazła się Jolanta Zawadzka.

Jeśli chodzi o okręg wyborczy nr 18 - Siedlce listy do Sejmu zarejestrowały już: PSL, PO, PiS, PJN, SLD, Ruch Palikota, Komitet Wyborczy Prawica, Komitet Wyborczy Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke.

Jedynką na liście PSL jest minister rolnictwa Marek Sawicki. Za nim znalazł się Krzysztof Borkowski, Tadeusz Nalewajk i Cecylia Domżała.

Listę Platformy w Siedlcach otwiera poseł Czesław Mroczek, za nim znaleźli się m.in. posłowie Jacek Kozaczyński i Andrzej Kania. Na ostatnim miejscu jest Mariusz Popielarz.

Na liście PJN znaleźli się m.in. Grzegorz Adamczuk (jedynka), a także Sławomir Bruliński i Renata Dąbrowska-Giedrojć.

W okręgu siedleckim listę PiS otwiera Krystyna Pawłowicz, za nią znaleźli się Krzysztof Tchórzewski, Arkadiusz Czartoryski i Henryk Kowalczyk. Liderką listy SLD jest Stanisława Prządka, za nią są Marcin Nowotka i Stanisław Rybski.(PAP)

stk/ sdd/ la/ jra/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz