Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
białoruś
04.02.2011 17:51

McCain: Łukaszenkę czeka los Mubaraka

Senator USA John McCain uważa, że prezydent Białorusi będzie musiał ulec żądaniom opozycji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kremlin.ru/CC/Wikipedia)

_ - Białoruskiego lidera Alaksandra Łukaszenkę czeka ten sam los, co innych przywódców na Bliskim Wschodzie, w tym Hosniego Mubaraka, i będzie musiał ulec żądaniom opozycji domagającej się demokracji _- powiedział senator USA John McCain.

Były republikański kandydat na prezydenta USA nazwał Łukaszenkę _ bezlitosnym, okrutnym, brutalnym tyranem _ na spotkaniu ze studentami w litewskim parlamencie.

_ - Łukaszenka znajduje się po złej stronie historii i wcześniej czy później ujrzymy demokrację i wolność na Białorusi _ - powiedział McCain, który wchodzi w skład delegacji złożonej z sześciu senatorów i czterech członków Izby Reprezentantów z obu amerykańskich partii. Delegacja odwiedziła Litwę przed udaniem się na 47. Monachijską Konferencję o Bezpieczeństwie, która rozpoczęła się w piątek po południu.

McCain i drugi senator Joseph Lieberman zaapelowali w Wilnie o rozszerzenie sankcji przeciwko władzom Białorusi.

W związku z represjami władz białoruskich wobec opozycji po grudniowych wyborach prezydenckich Unia Europejska wznowiła w poniedziałek zawieszone w 2008 roku sankcje wizowe wobec 158 przedstawicieli reżimu, w tym prezydenta Łukaszenki.

_ - Będziemy zachęcać zarówno UE, jak i USA, a także inne państwa do dalszych sankcji przeciwko Łukaszence i jego skorumpowanemu reżimowi _ - powiedział McCain. Zdaniem Liebermana wobec Mińska należy stosować też sankcje gospodarcze, jak robi to Waszyngton.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t73815.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/oredzie;lukaszeki;do;serc;bialorusinow,56,0,746296.html) Orędzie Łukaszeki "do serc" Białorusinów Prezydent Białorusi w noworocznym wystąpieniu mówi o siłach, które "chciały rozchwiać kraj".
[ ( http://static1.money.pl/i/h/97/t127585.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/konkurentom;lukaszenki;groza;dlugie;wyroki,209,0,745169.html) Konkurentom Łukaszenki grożą długie wyroki Byłym kandydatom na prezydenta Białorusi zarzucono organizację masowych zamieszek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t80037.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sikorski;ostro;zrugal;szefa;bialoruskiego;msz,189,0,741053.html) Sikorski ostro zrugał szefa białoruskiego MSZ Polski minister domaga się wypuszczenia zatrzymanych w Mińsku opozycjonistów.
Tagi: białoruś, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz