Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

ME-2012 - 30 tys. osób w poniedziałek w stołecznej Strefie Kibica

0
Podziel się:

#
dochodzi informacja o projektach edukacyjnych związanych z Euro 2012
#

# dochodzi informacja o projektach edukacyjnych związanych z Euro 2012 #

19.06. Warszawa (PAP) - W ciągu ostatniej doby w Warszawie nie doszło do incydentów mających związek z piłkarskimi mistrzostwami Europy, a w poniedziałek Strefę Kibica odwiedziło ok. 30 tys. osób - poinformowała we wtorek prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Po raz pierwszy oba wieczorne spotkania Euro: Chorwacja-Hiszpania w Gdańsku i Włochy-Irlandia w Poznaniu transmitowano jednocześnie na kilku telebimach przed Pałacem Kultury i Nauki. Tego dnia 41 osobom zgromadzonym w Strefie Kibica udzielono pierwszej pomocy. Wśród nich był jeden Pakistańczyk.

Jak powiedziała na konferencji prasowej prezydent Warszawy, w ciągu ostatniej doby policja nie odnotowała incydentów mających związek z Euro. Dodała, że tylko jedno tego typu zdarzenie odnotowała Straż Miejska. Około godz. 1 w nocy na moście Poniatowskiego zatrzymano dwóch pijanych mężczyzn, którzy niszczyli banery UEFA.

"Wczoraj nie odnotowano wzmożonego zainteresowania liniami autobusowymi i tramwajowymi, które obsługują Strefę Kibica. Nie było potrzeby uruchamiania dodatkowych pojazdów" - powiedziała Gronkiewicz-Waltz.

W poniedziałek Strefę Kibica odwiedziło ok. 30 tys. osób, czyli podobna liczba, jak podczas poprzednich dni, kiedy polska reprezentacja nie grała. Prezydent Warszawy wyraziła nadzieję, że do końca Euro uda się podtrzymać pozytywną atmosferę zabawy. Przekonywała, że w strefie można znaleźć wiele atrakcji - od transmisji meczów, przez koncerty, po zabawy dla dzieci. Najmłodszych do Strefy Kibica w godzinach 12-15 zaprasza m.in. straż miejska.

Podczas konferencji w Pałacu Kultury i Nauki podsumowano dwa projekty edukacyjne związane z Euro 2012. W warsztatach uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z ponad 600 stołecznych szkół. Niektórzy z nich we wtorek odwiedzili Strefę Kibica i miejskie centrum prasowe.

Pilotażowy projek Goethe-Institut "Mistrzowie dryblingu" zrealizowany w tym roku polegał na nauce języka niemieckiego poprzez sport. Nagrodą dla najbardziej aktywnych grup uczniów jest wycieczka do Niemiec do klubu piłkarskiego Borussia Dortmund.

Drugi projekt, "Euro 2012=tolerancja+równość", trwał dwa lata i przygotowywał młodzież do świadomego i aktywnego uczestnictwa w Euro. Jeden z modułów przygotowany przez Stowarzyszenie "Nigdy więcej" poświęcony był przeciwdziałaniu rasizmowi i nietolerancji. Organizowany przez urząd miasta projekt został objęty patronatem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Polski Komitet Olimpijski.

"Oba te projekty, +Mistrzowie dryblingu+ i +Euro 2012=tolerancja+równość+, wpisują się w cykl działań, które prowadzimy od kilku lat. Mówimy o Warszawie różnorodnej, więc musi być ku temu dobra atmosfera. Te projekty służą temu, żeby młodzi ludzie, w takim bardzo trudnym wieku i momencie rozwojowym, dostrzegali w sporcie okazję do zaprzyjaźniania się, do wspólnych radości, do przyjaźni, a nie do toczenia wojen, które mogłyby być przedłużeniem tych potyczek boiskowych. Piłka nożna jest takim sportem, który uaktywnia bardzo różne negatywne postawy. Chcielibyśmy żeby Warszawa była wolna od tego typu postaw" - powiedział PAP wiceprezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński.(PAP)

gdyj/ woj/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)