Notowania

wiadomości
02.06.2012 17:43

ME-2012: Poświęcono kaplice dla piłkarzy na stadionie w Poznaniu

Grający w Poznaniu piłkarze Chorwacji, Włoch i Irlandii będą mogli modlić się przed swoimi meczami w trakcie Euro 2012 w poświęconych w sobotę kaplicach na tamtejszym stadionie. Kaplice zorganizowano w obu szatniach.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Grający w Poznaniu piłkarze Chorwacji, Włoch i Irlandii będą mogli modlić się przed swoimi meczami w trakcie Euro 2012 w poświęconych w sobotę kaplicach na tamtejszym stadionie. Kaplice zorganizowano w obu szatniach. *

Modlitwę błogosławieństwa odmówili wspólnie metropolita poznański abp Stanisław Gądecki, ks. Paweł Minajew z Kościoła prawosławnego i ks. Wojciech Płoszek z Kościoła ewangelicko-augsburskiego.

Kaplice to pomieszczenia z krzyżem na ścianie, stolikiem na Biblię i świecę oraz kilkoma krzesłami. Po Euro 2012 będą z nich korzystać piłkarze Lecha Poznań i drużyn przybywających na mecze do stolicy Wielkopolski.

"Spojrzyj z miłością na ten stadion i obdarz go obfitym błogosławieństwem, otaczaj swoją opieką tę kaplicę, którą błogosławimy, niech wszyscy, którzy w niej będą się modlić, trwają w braterskiej miłości oraz ochoczo służą bliźnim" - mówił w trakcie poświęcenia kaplicy abp Stanisław Gądecki.

Duchowni modlili się też, by Bóg otaczał opieką sportowców, działaczy i kibiców, oraz by rozpoczynające się wkrótce Euro 2012 przyniosło pożytek duchowy uczestnikom mistrzostw.

Kościół będzie prowadził w Poznaniu w czasie mistrzostw akcję ewangelizacyjną wśród kibiców. Z myślą o nich, podczas trwania turnieju odprawione zostaną msze św. w różnych kościołach Poznania w języku włoskim, angielskim, chorwackim i niemieckim. Abp Stanisław Gądecki będzie też przewodniczył mszy św.w intencji pomyślnego przebiegu Euro 2012 w katedrze poznańskiej 6 czerwca.

Kibice otrzymają wydaną w językach polskim i angielskim gazetę "Strefa Jezusa". Planowany nakład to 30 tys. egzemplarzy. W gazecie pojawią się świadectwa, m.in. ambasadorów turnieju Euro 2012, a także informacje praktyczne podane w języku polskim, angielskim włoskim i chorwackim.

W ramach tzw. strefy Jezusa wśród kibiców działać będzie ok. 200 wolontariuszy. Będą oni rozdawać przygotowane wydawnictwo, zorganizują też pokazy filmów ewangelizacyjnych i spotkania. (PAP)

rpo/ ala/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz