Notowania

wiadomości
08.06.2011 01:01

ME 2012 - We Wrocławiu widowisko multimedialne na rok przed rozpoczęciem turnieju

Kilkanaście tysięcy osób obejrzało w środę widowisko multimedialne "One Year to Go UEFA Euro 2012", które zaprezentowano na wrocławskiej Pergoli dokładnie na rok przed rozpoczęciem piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 r.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Kilkanaście tysięcy osób obejrzało w środę widowisko multimedialne "One Year to Go UEFA Euro 2012", które zaprezentowano na wrocławskiej Pergoli dokładnie na rok przed rozpoczęciem piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 r. *

Na scenie ustawionej przy fontannie multimedialnej na wrocławskiej Pergoli wystąpiło ponad 100 artystów. Publiczność mogła wysłuchać m.in. utworów wykonywanych przez Grzegorza Markowskiego, Piotra Kupichę, Piotra Cugowskiego, Jacka Stachurskiego czy zwycięzcę programu X Factor Gienka Loskę.

Występy poszczególnych artystów był przerywane projekcjami krótkich filmów, przedstawiających zwiedzające Wrocław maskotki Euro 2012.

Zwieńczeniem ponad dwugodzinnego widowiska był pokaz fontanny multimedialnej. Na tafli wody można było zobaczyć obrazy powstałe w wyniku gry świateł, przedstawiające m.in. budowaną na turniej arenę. Kulminacją pokazu był przylot helikoptera, który na wodzie postawił olbrzymich rozmiarów piłkę.

Oprócz wrocławian widowisko obejrzeli również przedstawiciele UEFA, którzy w środę odwiedzili stolice Dolnego Śląska.(PAP)

pdo/ kmad/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz