Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Meksyk: 4 ciała w ukrytym grobie; 14 ofiar strzelanin

0
Podziel się

W mieście Tlalmanalco, w środkowym Meksyku znaleziono w niedzielę cztery
ciała w ukrytym zbiorowym grobie - poinformował rzecznik prokuratora stanowego. Na północy w
stanach Chihuahua, Guerrero i Coahuila w strzelaninach zginęło w czasie weekendu 14 osób.

bEgLvPvV

W mieście Tlalmanalco, w środkowym Meksyku znaleziono w niedzielę cztery ciała w ukrytym zbiorowym grobie - poinformował rzecznik prokuratora stanowego. Na północy w stanach Chihuahua, Guerrero i Coahuila w strzelaninach zginęło w czasie weekendu 14 osób.

Dom, w którym znaleziono ciała należał prawdopodobnie do grupy porywaczy, która działa w stanie Meksyk, a znalezione zwłoki to szczątki osób porwanych dla okupu. Trwają poszukiwania następnych ciał.

Uzbrojeni napastnicy zastrzelili w sobotę co najmniej 14 osób w oddzielnych atakach w trzech stanach słynących z brutalnej wojny z kartelami narkotykowymi: Chihuahua, Guerrero i Coahuila.

bEgLvPvX

W niedzielę wojsko zabiło czterech domniemanych przemytników narkotyków w otwartym starciu, do którego doszło w stanie Nayarit.

Ponad 35 tys. osób zginęło w walce z kartelami narkotykowymi i w ich starciach pomiędzy sobą odkąd w 2006 roku prezydent Meksyku Felipe Gonzales rozpoczął ofensywę przeciw gangom narkotykowym z udziałem wojska i policji federalnej. (PAP)

fit/

8436012, 8435860

bEgLvPwy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)