Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Meksyk: będzie śledztwo w sprawie inwigilacji NSA

0
Podziel się

Będzie śledztwo w sprawie domniemanej inwigilacji przedstawicieli
najwyższych władz Meksyku przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) - poinformował
we wtorek szef meksykańskiego MSW Miguel Angel Osorio Chong.

bEpWMnqt

Będzie śledztwo w sprawie domniemanej inwigilacji przedstawicieli najwyższych władz Meksyku przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) - poinformował we wtorek szef meksykańskiego MSW Miguel Angel Osorio Chong.

To pierwsza, tak zdecydowana reakcja władz Meksyku na doniesienia mediów o aktywności amerykańskiego wywiadu elektronicznego w tym kraju. "Dotychczasowe wyjaśnienia strony amerykańskiej w tej sprawie były niewystarczające" - podkreślił szef meksykańskiego MSW.

Niemiecki magazyn "Der Spiegel", powołując się na dokumenty ujawnione przez byłego konsultanta amerykańskiego wywiadu Edwarda Snowdena, poinformował, że w 2010 roku NSA włamała się do skrzynki pocztowej ówczesnego prezydenta Meksyku Felipe Calderona. Później obiektem inwigilacji miał być także jego następca, obecny prezydent Enrique Pena Nieto.

bEpWMnqv

Francuski dziennik "Le Monde" podał, także powołując się na dokumenty Snowdena, że NSA w ciągu miesiąca dokonała ponad 70 mln zapisów danych dotyczących rozmów telefonicznych Francuzów. Miało to nastąpić pomiędzy 10 grudnia 2012 roku a 8 stycznia roku 2013.

Sprawa ta była w poniedziałek tematem rozmowy telefonicznej prezydentów Francji i USA. (PAP)

14869499 14869470

bEpWMnqW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)