Notowania

współpraca
02.11.2010 14:40

Memorandum BBN i RB o współpracy polsko-armeńskiej

Polska i Armenia podpisały we wtorek w Warszawie memorandum o wzmocnieniu współpracy wojskowej oraz współdziałaniu w walce z międzynarodowym terroryzmem i przestępczością transgraniczną.

Podziel się
Dodaj komentarz

Polska i Armenia podpisały we wtorek w Warszawie memorandum o wzmocnieniu współpracy wojskowej oraz współdziałaniu w walce z międzynarodowym terroryzmem i przestępczością transgraniczną.

Sygnatariuszami dokumentu są: szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej oraz sekretarz Rady Bezpieczeństwa Republiki Armenii Artur Bagdasarian.

"Memorandum, które podpisaliśmy, stwarza fundament do konkretnej współpracy między naszymi instytucjami" - podkreślił na konferencji prasowej Koziej.

Memorandum przewiduje także m.in. wymianę poglądów na temat wyzwań dotyczących bezpieczeństwa regionalnego i globalnego oraz roli Unii Europejskiej i NATO; zawiera też zapis o wymianie doświadczeń i informacji.

"W zdecydowanej większości spraw mamy niemal identyczne zdanie co do oceny warunków bezpieczeństwa jak i sposobów zapewniania go" - ocenił Koziej. Opinię tę potwierdził Bagdasarian. "Rzeczywiście podkreśliliśmy pełną zbieżność poglądów na kwestie dotyczące bezpieczeństwa" - powiedział.

BBN i RB zobowiązały się do prześledzenia realizacji kilkunastu istniejących obecnie rządowych porozumień polsko-armeńskich dotyczących m.in. sfery politycznej i ekonomicznej. Strony zdecydowały, że co najmniej raz do roku, na przemian w Polsce i Armenii, mają odbywać się dwustronne konsultacje.

Spotkanie z szefem BBN to jeden z pierwszych punktów oficjalnej wizyty sekretarza armeńskiej Rady Bezpieczeństwa w Polsce. W jej ramach zaplanowano także m.in. rozmowy z przedstawicielami rządu, parlamentarzystami i prezydentem. (PAP)

ktl/ pz/ gma/

Tagi: współpraca, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz