Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MEN nie skróci wakacji przez Euro 2012

0
Podziel się:

W przyszły, roku szkolnym zajęcia zakończą się 29 czerwca 2012 r.

MEN nie skróci wakacji przez Euro 2012
(skynesher/iStockphoto)
bEsmXxMB

Ministerstwo Edukacji Narodowej nie planuje żadnych zmian w organizacji roku szkolnego - nie będzie ani krótszych wakacji w 2011 roku ani wcześniejszego zakończenia roku szkolnego w 2012 roku - czytamy w oświadczeniu wydanym przez MEN.

Przypomniano w nim, że zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem w sprawie organizacji roku szkolnego, rok szkolny 2011/2012 rozpocznie się w czwartek 1 września 2011 r., a zajęcia dydaktyczne zakończą się w ostatni piątek czerwca, czyli 29 czerwca 2012 r.

Ministerstwo odniosło się w ten sposób do publikacji _ Gazety Wyborczej _, według której MEN miało chcieć zmienić kalendarz roku szkolnego w _ trosce o bezpieczeństwo _ uczniów podczas przyszłorocznych piłkarskich mistrzostw Europy.

bEsmXxMD

Odnosząc się do kwestii bezpieczeństwa resort edukacji informuje w oświadczeniu, że _ prowadzi natomiast prace nad przygotowaniem najefektywniejszych rozwiązań prawnych, które zapewnią przede wszystkim bezpieczeństwo uczniom w trakcie trwania Euro 2012 _.

Chodzi o projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach. Wprowadzone mają być do niego przepisy pozwalające na zawieszenie zajęć przez organ prowadzący (lokalny samorząd) i dyrektora szkoły.

MEN planuje umożliwienie organowi prowadzącemu szkołę zawieszenie zajęć na pewien czas w związku z wydarzeniami ogólnopolskimi i międzynarodowymi o charakterze masowym, które mogą zagrozić bezpieczeństwu uczniów, uniemożliwić dotarcie do szkoły i placówki lub powrót z niej, a także organizację zajęć w szkole i placówce.

Projekt ten w najbliższym czasie będzie poddany konsultacjom zewnętrznym.

bEsmXxMJ
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t113020.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wieksze;pensum;to;mniej;pracy;w;szkolach,3,0,763907.html) "Większe pensum to mniej pracy w szkołach" Związkowcy są przeciwni zmianom w Karcie Nauczyciela.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t46902.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/hall;i;boni;ostrzegaja;grozi;nam;demograficzny;huragan,180,0,714164.html) Hall i Boni ostrzegają: grozi nam demograficzny huragan Minister edukacji podkreśla potrzebę reform.
bEsmXxNe
wiadomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)