Notowania

interwencja w syrii
28.08.2013 23:27

Merkel i Cameron: Rząd syryjski powienien zostać ukarany

Przywódcy Niemiec i Wielkiej Brytanii zgodzili się, że rząd Syrii powinien ponieść konsekwencje ataku z użyciem broni chemicznej, jakiego miał dokonać przeciwko ludności cywilnej swego kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Przywódcy Niemiec i Wielkiej Brytanii zgodzili się, że rząd Syrii powinien ponieść konsekwencje ataku z użyciem broni chemicznej, jakiego miał dokonać przeciwko ludności cywilnej swego kraju - głosi oświadczenie rządu Niemiec.

Według tego oświadczenia, kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Wielkiej Brytanii David Cameron zgodzili się podczas rozmowy telefonicznej, że fakt dokonania w ub. tygodniu ataku z użyciem broni chemicznej w pobliżu Damaszku został już _ wystarczająco udowodniony _.

_ - Reżim syryjski nie powinien mieć nadziei, że będzie mógł kontynuować tego rodzaju działania, które stanowią pogwałcenie prawa międzynarodowego... Dlatego, zdaniem kanclerz i premiera, reakcja międzynarodowa jest nieunikniona _ - głosi oświadczenie.

Reuter podkreśla, że Merkel stoi przed trudnym zadaniem reakcji na ostatnie wydarzenia w Syrii w sytuacji zbliżających się wyborów i faktu, iż przytłaczająca większość wyborców w Niemczech jest przeciwna interwencji zbrojnej w Syrii.

Czytaj więcej w Money.pl
Dowody użycia broni chemicznej zniszczone? _ - Musimy być teraz realistami w sprawie tego, co może osiągnąć ekipa ONZ _- powiedział Hague dziennikarzom.
Poważne konsekwencje ataku na Syrię. Rosja ostrzega Zachód Według Kremla oskarżenia krajów zachodnich o użycie broni chemicznej nie są poparte dowodami.
W Syrii użyto broni chemicznej? Inspektorzy... Inspektorzy ONZ potrzebują jeszcze czterech dni na zakończenie badań w Syrii dotyczących domniemanego użycia tam broni chemicznej.
Tagi: interwencja w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz