Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Metropolita Buenos Aires usłyszał od Franciszka: wesoło być papieżem

0
Podziel się

W Buenos Aires kardynał Bergoglio był zawsze poważny, nigdy się nie uśmiechał,
a w Watykanie jest radosny i pełen humoru - zauważył nowy metropolita stolicy Argentyny abp Mario
Aurelio Poli. Wyznał, że usłyszał od Franciszka: "Wesoło jest być papieżem".

bErTGXgB

W Buenos Aires kardynał Bergoglio był zawsze poważny, nigdy się nie uśmiechał, a w Watykanie jest radosny i pełen humoru - zauważył nowy metropolita stolicy Argentyny abp Mario Aurelio Poli. Wyznał, że usłyszał od Franciszka: "Wesoło jest być papieżem".

"Miał poważną minę i serce ze złota" - tak nowy arcybiskup stolicy Argentyny wspomina swego poprzednika w wypowiedzi przytoczonej przez lokalne oraz włoskie media.

"Franciszek powiedział mi, że bardzo wesoło jest być papieżem. Jest wiele problemów, jak we wszystkich rodzinach, ale są też ludzie, którzy pomagają" - tak arcybiskup Mario Aurelio Poli podczas rozmowy z argentyńskimi dziennikarzami wspominał swe dwa niedawne spotkania z papieżem.

bErTGXgD

Franciszek "nie traci dobrego humoru" - zapewnił. Następnie wyznał, że pytał papieża, dlaczego w przeciwieństwie do swych poprzedników nie zamieszkał w Pałacu Apostolskim. Według jego relacji papież Bergoglio odpowiedział żartobliwie: "Tam? Żeby mnie okradziono? Nie!".

Metropolita dodał: "Żartujemy sobie z niego. Pytamy: w Buenos Aires ani jednego uśmiechu, a tu jesteś wesoły jak skowronek, dlaczego?".

Papież według słów swego następcy w stolicy Argentyny odpowiedział: "To owoc Ducha Świętego". (PAP)

sw/ mc/

bErTGXhe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)