Notowania

wiadomości
15.04.2011 17:35

MF o inflacji w najbliższych miesiącach

Tempo roczne inflacji w Polsce w najbliższych miesiącach będzie uwarunkowane przez wysokie ceny paliw i żywności - ocenił w rozmowie z PAP Sławomir Dudek, wicedyrektor Departamentu Polityki Finansowej, Analiz i Statystyki w Ministerstwie Finansów.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Tempo roczne inflacji w Polsce w najbliższych miesiącach będzie uwarunkowane przez wysokie ceny paliw i żywności - ocenił w rozmowie z PAP Sławomir Dudek, wicedyrektor Departamentu Polityki Finansowej, Analiz i Statystyki w Ministerstwie Finansów. *

"Nasza prognoza zakładała, że już w marcu inflacja przekroczy 4 proc. w ujęciu rocznym. W najbliższych miesiącach tempo roczne inflacji będzie uwarunkowane wysokimi cenami paliw i żywności" - powiedział PAP Dudek.

"Spodziewamy się, że inflacja bazowa w marcu wyniosła ok. 2 proc., jest to niewielki przyrost, wynika z zaskoczenia wzrostem cen w kategorii odzież i obuwie. W kolejnych miesiącach wzrosty inflacji bazowej nie powinny być kontynuowane, raczej spodziewamy się stabilizacji w okolicy 2 proc." - dodał.

Według danych GUS inflacja w marcu wyniosła 4,3 proc. rdr wobec 3,6 proc. w lutym.

Z danych NBP wynika, że inflacja bazowa w lutym wyniosła 1,7 proc.

Bartek Godusławski (PAP)

bg/ ana/ mki/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz