Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MG: wzrost inflacji w maju 2,3 proc. rdr

0
Podziel się

Analitycy Ministerstwa Gospodarki szacują, że w maju inflacja wyniesie 2,3
proc. rok do roku. Zgodnie z prognozami, w tym miesiącu nieco wolniej niż w kwietniu drożeć będzie
żywność i paliwa.

bCZPZPnV

Analitycy Ministerstwa Gospodarki szacują, że w maju inflacja wyniesie 2,3 proc. rok do roku. Zgodnie z prognozami, w tym miesiącu nieco wolniej niż w kwietniu drożeć będzie żywność i paliwa.

"Tak jak oczekiwali eksperci MG, roczny wskaźnik inflacji (2,4 proc.) znalazł się w kwietniu 2010 r. poniżej celu inflacyjnego Rady Polityki Pieniężnej. Ich zdaniem w maju wskaźnik ten powinien spaść do 2,3 proc" - napisano w komunikacie resortu.

W piątek GUS podał, że inflacja w kwietniu wyniosła 2,4 proc. rok do roku oraz 0,4 proc. w ujęciu miesięcznym.

"Analitycy MG oczekiwali nieznacznie niższego wzrostu inflacji. Ich zdaniem, ceny w maju 2010 r. powinny rosnąć podobnie jak w kwietniu. Zgodnie z prognozami MG, w maju 2010 r. nieco wolniej niż w kwietniu będą drożeć żywność i paliwa" - napisano.

bCZPZPnX

"Największy wpływ na kształtowanie wskaźnika w marcu miał wzrost cen żywności (0,8 proc.) oraz towarów i usług związanych z transportem (1,3 proc.). Prognozowana przez MG droższa żywność była wynikiem sezonowych podwyżek cen warzyw i owoców. Stabilne, na poziomie z marca 2010, były koszty łączności, rekreacji i kultury oraz edukacji" - dodano w komunikacie. (PAP)

nik/ gor/ pad/

bCZPZPoy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)