Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Miasto Miłosierdzia" w Warszawie - prezentacja organizacji społecznych

0
Podziel się

Kilkadziesiąt organizacji pozarządowych, pokazy tańca i szermierki na
wózkach, graffiti, warsztaty bębniarskie, koncerty - m.in. zespołu Raz Dwa Trzy - to atrakcje
czekające na warszawiaków w niedzielę podczas Festiwalu Dobroczynności "Miasto Miłosierdzia".

bEgDLqol

Kilkadziesiąt organizacji pozarządowych, pokazy tańca i szermierki na wózkach, graffiti, warsztaty bębniarskie, koncerty - m.in. zespołu Raz Dwa Trzy - to atrakcje czekające na warszawiaków w niedzielę podczas Festiwalu Dobroczynności "Miasto Miłosierdzia".

W niedzielę od południa do godz. 20-tej wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia stanęło miasteczko namiotowe, w którym organizacje społeczne prezentują swój dorobek i ofertę dla przechodniów. Chcą namówić do włączenia się w pomoc świadczoną osobom niepełnosprawnym i samotnym i wspierania współpracy międzypokoleniowej. Organizator imprezy - Centrum Myśli Jana Pawła II chce zachęcić w ten sposób do niesienia pomocy potrzebującym.

Chętni mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, happeningach, akcjach animacyjnych i flashmobowych(umawianych przez internet przedsięwzięciach artystycznych), przygotowanych we współpracy ze stypendystami m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, a także obejrzeć specjalnie na tę okazję przygotowaną wystawę "Bohaterowie codzienności".

bEgDLqon

Są konkursy dla dzieci, pokazy szermierki na wózkach, warsztaty bębniarskie, występy dają teatr niepełnosprawnych. Działa też kino, cukiernia i biblioteka. Na scenie swoje umiejętności zaprezentują podopieczni organizacji pozarządowych - m.in. chór wykonujący muzykę gospel i raperzy.

Niezwykłe doświadczenie czeka też na tych, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak wygląda codzienne życie człowieka poruszającego się na wózku dla niepełnosprawnych. Każdy może w nim usiąść i pokonać przeszkodę - wjechać na chodnik, przedostać się przez specjalnie przygotowane nierówności w nawierzchni - okazuje się, że często wymaga to sporej siły, niekiedy też pomysłowości.

Inspiracją dla organizatorów były słowa Jana Pawła II, który 2 czerwca 1979 na pl. Piłsudskiego w Warszawie prosił Ducha Świętego, aby zstąpił i odmienił oblicze "ziemi, tej ziemi". Wzywał jednocześnie rodaków, aby nieustannie dbali o własną przemianę, aby byli ze sobą, aby umieli się nawzajem wspomagać.

"Poprzez Miasto Miłosierdzia pragniemy pokazać, jak wiele zmieniło się w nas - Polakach - przez ostatnich kilkadziesiąt lat, a także jak niewiele potrzeba, by na co dzień zmieniać oblicze ziemi. W tym roku szczególny nacisk chcemy położyć na powrót do oryginalnej idei wolontariatu jako odpowiedzi na potrzebę pomagania innym" - powiedział Norbert Szczepański, zastępca dyrektora Centrum Myśli Jana Pawła II. (PAP)

bEgDLqot

wkt/ abe/

bEgDLqoO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)