Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Michał Królikowski nowym wiceministrem sprawiedliwości

0
Podziel się:

34-letni Michał Królikowski, dotychczasowy dyrektor Biura Analiz Sejmowych,
będzie nowym wiceministrem sprawiedliwości. Premier Donald Tusk powołał go na wniosek ministra
Jarosława Gowina - podało w środę ministerstwo.

34-letni Michał Królikowski, dotychczasowy dyrektor Biura Analiz Sejmowych, będzie nowym wiceministrem sprawiedliwości. Premier Donald Tusk powołał go na wniosek ministra Jarosława Gowina - podało w środę ministerstwo.

Ze źródeł w resorcie sprawiedliwości PAP dowiedziała się, że nowy wiceminister miałby się zajmować kwestiami legislacyjnymi. Do tej pory nadzór nad tą ministerialną aktywnością sprawował wiceminister Zbigniew Wrona, który w resorcie jest odkąd na jego czele w 2007 r. stanął ówczesny minister Zbigniew Ćwiąkalski.

Nowy wiceminister jest doktorem nauk prawnych, adiunktem w Katedrze Prawa Karnego Porównawczego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, jest także visiting fellow w Cardiff Law School (2004, 2005) i Departament of Philosophy at University of Stirling (2006) oraz stypendystą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w roku 2006 i Bednarowski Trust.

Specjalizuje się w problematyce filozofii prawa i prawa karnego, a także w zagadnieniach prawa karnego międzynarodowego. Opublikował m.in.: Sprawiedliwość karania w społeczeństwach liberalnych. Zasada proporcjonalności oraz Podstawy prawa karnego międzynarodowego (współautor: Jacek Izydorczyk, Paweł Wiliński).

W kwietniu 2009 r. brał udział w organizowanej na Uniwersytecie Warszawskim przez Centrum Jana Pawła II konferencji pt. "Współczesne wyzwania bioetyczne", gdzie wygłosił referat pt. "Problem terapii uporczywej: między eutanazją a obowiązkiem leczenia pacjenta".

W kwietniu 2008 r., występując podczas międzynarodowej konferencji pt. "Sprostać wyzwaniom przyszłości: edukacja prawnicza i prawo w interesie publicznym w Polsce" na KUL podkreślał, że system weryfikowania wiedzy studentów prawa, który obecnie koncentruje się na testach, nie powinien pomijać umiejętności komunikacji werbalnej. "Testy są potrzebne, ale nie weryfikują choćby umiejętności napisania opinii prawnej, glosy, a nawet pism procesowych, a to przecież elementarz prawnika" - mówił. Wskazywał zarazem, że polskie uczelnie nie uczą np. sędziów, jak przekazać treść wyroku w zrozumiały sposób dla stron procesu - a nie tylko ich pełnomocników.(PAP)

wkt/ bos/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)