Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Michnik: nie negocjowałem w sprawie Orła Białego

0
Podziel się:

Redaktor Naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik
zaprzeczył doniesieniom niektórych mediów, jakoby negocjował z
Pałacem Prezydenckim sprawę przyznania mu orderu Orła Białego za
wydarzenia z Marca'68 r.

Redaktor Naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik zaprzeczył doniesieniom niektórych mediów, jakoby negocjował z Pałacem Prezydenckim sprawę przyznania mu orderu Orła Białego za wydarzenia z Marca'68 r.

Sugestie takie pojawiły się we wtorkowym "Dzienniku" i poniedziałkowej "Rzeczpospolitej". Były poseł PO Paweł Śpiewak, który - według "Rz" - jest skonfliktowany z Michnikiem, twierdzi na łamach tych gazet, że szef "GW" nie pojawił się w Pałacu Prezydenckim, bo nie dostał Orderu Orła Białego.

"Środowisko związane z Michnikiem oczekiwało dla niego Orderu Orła Białego. Lech Kaczyński nie był skłonny uhonorować go takim odznaczeniem. W wyniku tego doszło do sytuacji, że Michnika zabrakło na uroczystości" - mówił "Rz" Śpiewak.

"Dziennik" twierdzi, że wysłannikiem Michnika miał być jeden z jego kolegów z Marca '68, późniejszy polityk Unii Demokratycznej. Gazeta nie podaje jednak nazwiska.

"Nigdy w życiu nie negocjowałem z nikim tej sprawy, nigdy nikogo nie wysyłałem ani nie upoważniałem do takich negocjacji" - napisał w krótkim oświadczeniu przekazanym we wtorek PAP redaktor naczelny "GW".

Dodał, że nigdy też nie słyszał, żeby próbował ktoś prowadzić negocjacje w sprawie orderu dla niego.

Polityk Partii Demokratycznej-demokraci.pl Jan Lityński, który również był uczestnikiem wydarzeń marcowych, podkreślił w specjalnym oświadczeniu, że w tekście "Dziennika" "prawdziwy jest jedynie Paweł Śpiewak".

Lityński, były polityk Unii Demokratycznej, jest zdania, że informacje, które Śpiewak przekazuje za pośrednictwem tej gazety "niosą wszelkie cechy wydumanych kalkulacji".(PAP)

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)