Notowania

miedwiediew
26.06.2010 06:51

Miedwiediew chce ocieplić relacje z Londynem

Stosunki państw były napięte od czasu zabójstwa Aleksandra Litwinienki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Prezydent Rosji podkreśla, że Moskwa chce poprawy stosunków z Londynem. Premier Wielkiej Brytanii David Cameron obiecał, że oprze relacje z Rosją na _ nowych podstawach _.

_ - Uzgodniliśmy, że nasze stosunki dwustronne wymagają osobistej uwagi liderów obydwu krajów, zarówno w kwestiach ekonomicznych, jak i w innych sprawach _ - powiedział Miedwiediew po spotkaniu z Cameronem, zorganizowanym w kuluarach szczytu G8.

Rosyjski prezydent dodał, że obydwaj liderzy _ zdeterminowani _ są wypracować relacje bliższe i _ bardziej produktywne _.

Premier Cameron powiedział, że zaangażuje się w pracę zarówno nad _ kwestiami, co do których jesteśmy zgodni _, jak i nad tymi, które wymagają jeszcze poprawy.

AFP przypomina, że stosunki rosyjsko-brytyjskie były bardzo napięte od 2006 roku, kiedy to w Londynie zamordowano byłego agenta rosyjskich sił bezpieczeństwa, Aleksandra Litwinienko, która stał się zdecydowanym krytykiem Władimira Putina, wówczas prezydenta Rosji.

Londyn bezskutecznie zabiegał o ekstradycję z Rosji Andrieja Ługowoja, byłego agenta KGB, a następnie deputowanego Dumy, którego uznał za głównego podejrzanego w tej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Miedwiediew zachęca inwestorów zagranicznych ]( http://news.money.pl/artykul/miedwiediew;zacheca;inwestorow;zagranicznych,122,0,634234.html )
Tagi: miedwiediew, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz