Notowania

miedwiediew
22.07.2010 22:08

Miedwiediew: dymisje po powtórce z ataków na obiekty strategiczne

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zagroził w czwartek, że zdymisjonuje szefów służb bezpieczeństwa, jeśli nie zapobiegną kolejnym atakom na obiekty strategiczne na rosyjskim Kaukazie Północnym. W środę w tym regionie doszło do zamachu w elektrowni wodnej.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zagroził w czwartek, że zdymisjonuje szefów służb bezpieczeństwa, jeśli nie zapobiegną kolejnym atakom na obiekty strategiczne na rosyjskim Kaukazie Północnym. W środę w tym regionie doszło do zamachu w elektrowni wodnej. *

W środę sześciu zamaskowanych ludzi włamało się do Baksańskiej Elektrowni Wodnej w republice Kabardo-Bałkarii, zastrzelili dwóch strażników i zdetonowali ładunki wybuchowe, uszkadzając dwa generatory elektrowni.

Atak rozniecił obawy, że działania islamskich ekstremistów na południowych krańcach Rosji rozszerzają się i spełniają się zapowiedzi bojowników, że skoncentrują się na celach gospodarczych.

"Należy zrobić wszystko, by być pewnym, że takie rzeccy się nie powtórzą" - powiedział Miedwiediew wicepremierowi Igorowi Sieczinowi na spotkaniu w Moskwie. Miedwiediew zapewnił, że jeśli by jednak doszło do powtórki, to szefowie organów ścigania, instytucji ochrony i energetyki nie utrzymają swych stanowisk.

Przed rokiem islamscy rebelianci ogłosili "wojnę" przeciwko rosyjskim obiektom strategicznym, jak rurociągi i elektrownie.

Eskalacja przemocy notowana od ubiegłego roku w Dagestanie, Czeczenii i Inguszetii, a także zamachy samobójcze w moskiewskim metrze, w których zginęło 40 ludzi, znów przypomniały o długotrwałym konflikcie na Kaukazie Północnym.(PAP)

mmp/ kar/

6660872 arch.

Tagi: miedwiediew, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz