Notowania

miedwiediew
10.07.2009 15:50

Miedwiediew: Iskandery w Kaliningradzie przy braku zgody ws. tarczy

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zapowiedział w piątek, że Rosja rozmieści rakiety Iskander w obwodzie kaliningradzkim, jeżeli nie dojdzie do porozumienia ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie rozmieszczenia tarczy antyrakietowej.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zapowiedział w piątek, że Rosja rozmieści rakiety Iskander w obwodzie kaliningradzkim, jeżeli nie dojdzie do porozumienia ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie rozmieszczenia tarczy antyrakietowej. *

"Jeśli nie będziemy mogli dojść do porozumienia w tej sprawie, to znacie konsekwencje (...), to, co powiedziałem w moim orędziu do narodu, pozostaje aktualne" - powiedział Miedwiediew podczas konferencji prasowej na szczycie przywódców państw G8 we Włoszech.

Rosyjski prezydent powiedział też, że presja USA na rozmieszczenie elementów tarczy w Europie może zahamować obecnie omawiane ze Stanami Zjednoczonymi porozumienie w sprawie redukcji strategicznej broni nuklearnej.

W listopadzie 2008 roku Miedwiediew zapowiedział, że w wypadku ulokowania przez USA elementów tarczy antyrakietowej w Europie Środkowej - radaru w Czechach i 10 rakiet przechwytujących w Polsce - strona rosyjska m.in. rozmieści w enklawie kaliningradzkiej rakiety taktyczne Iskander. (PAP)

awl/ kar/

4392962 4393027 4392954 arch.

Tagi: miedwiediew, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz