Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosjak
07.05.2010 09:15

Miedwiediew: Katyń to przypadek fałszowania historii

Prawda w końcu powinna zostać przedstawiona - mówi prezydent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew opowiedział się za przedstawieniem prawdy o zbrodni katyńskiej Rosjanom i zagranicznym obywatelom, którzy są tym zainteresowani. *

Miedwiediew powiedział to w obszernym wywiadzie dla dziennika _ Izwiestija _, który ukazał się w piątkowym wydaniu gazety.

Prezydent Rosji określił mord w Katyniu mianem _ bardzo mrocznej stronicy (historii) _.

_ - Przy czym - jest to mroczna stronica, na której temat nie było prawdy. Do dzisiaj - sprawdziłem to - ludzie z pełną powagą prowadzą dyskusję na temat tego, kto podejmował decyzję o kaźni polskich oficerów _ - powiedział rosyjski prezydent.

Według Miedwiediewa, dzieje się tak, gdyż _ temat ten był prezentowany z absolutnie fałszywych pozycji _. _ - Jest to właśnie przypadek fałszowania historii. Fałszowania historii dopuszczają się nie tylko ci, którzy mieszkają za granicą. Sami też dopuszczaliśmy do fałszowania historii _ - podkreślił.

_ - Prawda w końcu powinna zostać przedstawiona naszym ludziom i zagranicznym obywatelom, którzy są tym zainteresowani _ - oznajmił gospodarz Kremla.

Tymczasem pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zapowiedział, że podczas wizyty w Moskwie zaprosi do Polski prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa. Jak zaznaczył, wstępne zaproszenie padło już podczas spotkania na Wawelu podczas pogrzebu pary prezydenckiej.

W sobotę Komorowski pojedzie do Moskwy, gdzie spotka się z rosyjskim prezydentem. W niedzielę weźmie udział w obchodach 65. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami.
Komorowski, pytany w radiowych _ Sygnałach Dnia _, czy wizyta w Moskwie będzie okazją do zaproszenia prezydenta Rosji do Polski, odparł: _ Tak, zamierzam ponowić takie zaproszenie do prezydenta Rosji. _

Jak zaznaczył, zaproszenie jest składane w imieniu państwa polskiego, ale powinno być ponowione po wyborach prezydenckich. - _ Oczywiście, żeby to mogło być takie zaproszenie, powinno być potwierdzone także po wyborach prezydenckich, powinno być następstwem wyniku wyborczego, starań wyborczych, bo wtedy to ma swoją rangę _ - zaznaczył.

Marszałek Sejmu potwierdził, że podczas wizyty w Moskwie zaplanowane są jego spotkania z kanclerz Niemiec Angelą Merkel o prezydentem Francji Nicolasem Sarkozym.

Tagi: rosjak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz