Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jerzy Malczyk
|

Miedwiediew na szczycie weimarskim?

0
Podziel się:

Według rosyjskiego dziennika Niezawisimaja Gazieta taka propozycja to polityczna sensacja .

Miedwiediew na szczycie weimarskim?
(PAP/EPA)

Informując o wynikach szczytu Trójkąta Weimarskiego w Warszawie, _ Niezawisimaja Gazieta _ zwraca uwagę na propozycję, by na kolejne takie spotkanie zaprosić prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa. Rosyjski dziennik określa to jako _ polityczną sensację _.

_ Niezawisimaja Gazieta _ zaznacza, że z inicjatywą taką wystąpił prezydent Polski Bronisław Komorowski, którego natychmiast poparli przywódcy Niemiec i Francji - Nicolas Sarkozy i Angela Merkel.

_ Nicolas Sarkozy podkreślił, że z zadowoleniem wita determinację i odwagę, z jakimi prezydent Komorowski demonstruje wolę zbliżenia Polski i Rosji _ - przekazuje dziennik, uważany za odzwierciedlający poglądy panujące w rosyjskim MSZ.

Zdaniem _ Niezawisimej Gaziety _, _ wszystko wskazuje na to, że Paryż i Berlin są gotowe poprzeć konstruktywne podejście Warszawy do spraw europejskich, m.in. jej aktywny udział w tym, co wiąże się z nową architekturą bezpieczeństwa _.

Dziennik wskazuje, że _ ważne znaczenie przywiązuje się do procesu normalizacji stosunków polsko-rosyjskich _. _ Jej postęp jest sprawą wielce aktualną _ - podkreśla gazeta i wyjaśnia przy tym: _ Od 1 lipca Polska obejmuje przewodnictwo w Unii Europejskiej. W tej roli Warszawa będzie się bezpośrednio zajmowała eurorosyjskimi kontaktami, negocjacjami dotyczącymi nowego porozumienia UE-Rosja, partnerstwem w modernizacji i organizacją szczytu UE-Rosja _. _ Zakłada to aktywizację współpracy między Warszawą i Moskwą _ - zauważa dziennik.

_ Niezawisimaja Gazieta _ przypomina, że _ Trójkąt Weimarski jako polityczno-dyplomatyczna konstrukcja powstał w 1991 roku po spotkaniu szefów MSZ Francji i Niemiec z ich polskim kolegą _. _ Później Polska została członkiem NATO i Unii Europejskiej. Jednak rozbieżności między Warszawą i Paryżem, a zwłaszcza Berlinem - podobnie jak Moskwą - podejrzewanym o antypolskie intrygi, nie ubyło _ - pisze dziennik.

_ Niezawisimaja Gazieta _ odnotowuje, że _ w czasie prezydentury tragicznie zmarłego w katastrofie lotniczej Lecha Kaczyńskiego +trójkąt+ od grudnia 2006 roku się nie zbierał _. _ Obecne spotkanie w Warszawie - jak ujmują to polskie media - reanimowało tę formułę. Jednocześnie odzwierciedliło zmianę sytuacji w Europie, w tym rozumienie kluczowego znaczenia partnerstwa z Rosją, szczególnie w sprawach bezpieczeństwa _ - konstatuje dziennik.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/50/t85042.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/putin;dostal;bure;od;miedwiediewa,161,0,765345.html) Putin dostał burę od Miedwiediewa Prezydent Rosji skrytykował wypowiedź premiera dotyczącą zamachu na lotnisku Domodiedowo.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t103296.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/poleca;glowy;prezesow;rosyjskich;koncernow,35,0,763427.html) Polecą głowy prezesów rosyjskich koncernów? Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew ostro skrytykował firmy państwowe.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)