Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
niemcy
05.06.2008 11:51

Miedwiediew przyjechał do Niemiec

Prezydent Rosji rozpoczął pierwszą podróż na Zachód od czasu zaprzysiężenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew rozpoczął wizytę w Berlinie. To pierwsza podróż nowego rosyjskiego prezydenta na Zachód od czasu jego zaprzysiężenia 7 maja.

Przed Urzędem Kanclerskim w asyście wojskowej orkiestry powitała go niemiecka kanclerz Angela Merkel. Miedwiediew spotka się także z prezydentem Niemiec Horstem Koehlerem i szefem dyplomacji Frankiem-Walterem Steinmeierem. Największe zainteresowanie budzi jednak zaplanowane na popołudnie przemówienie dla kół politycznych i biznesowych w berlińskim hotelu InterContinental.

Jak podkreślają eksperci, będzie to pierwsze ważne wystąpienie Miedwiediewa na temat polityki zagranicznej. Spodziewają się ważnych sygnałów dotyczących przyszłości stosunków Rosja-UE, szczególnie w kontekście mających rozpocząć się negocjacji o nowym porozumieniu o współpracy i partnerstwie.

Kanclerz Merkel zapowiedziała kilka dni temu, że zamierza rozmawiać z Miedwiediewem m.in. o współpracy Rosji i Unii Europejskiej, ale także poruszyć sprawy sporne, takie jak status Kosowa.

Moskwa nie uznała jednostronnej deklaracji niepodległości Kosowa i blokuje decyzję o zastąpieniu ONZ-owskiej administracji UNMIK w Kosowie przez unijną misję EULEX.

Tagi: niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz