Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Miedwiediew: Rosja będzie broniła prawdy o II wojnie światowej

0
Podziel się:

Nie można zapomnieć o wkładzie ZSRR w zwycięstwo.

Miedwiediew: Rosja będzie broniła prawdy o II wojnie światowej
(PAP/EPA)

Prezydent Dmitrij Miedwiediew zapowiedział, że Rosja będzie broniła prawdy o decydującym wkładzie ZSRR w zwycięstwo w II wojnie światowej.

Miedwiediew oświadczył również, że Rosja nie ma żadnych agresywnych zamiarów, jednak będzie umacniała swoje siły zbrojne.

Prezydent złożył te deklaracje, przemawiając w Moskwie podczas uroczystości poświęconej obchodzonemu 23 lutego Dniu Obrońcy Ojczyzny, czyli dawnemu Dniu Armii Radzieckiej.

Jest to niezmiennie jedno z najważniejszych świąt w Rosji. Uważa się je za nieformalny Dzień Mężczyzn. W tym roku Rosjanie mają z tej okazji trzy dni wolne od pracy, a właściwie cztery, gdyż życzenia zaczęli sobie składać już w piątek.

_ Obowiązkiem obywateli Rosji jest troska o pamięć o Wielkiej Wojnie Narodowej (1941-45 - PAP), odpieranie wszelkich prób jej fałszowania, obrona prawdy o decydującym wkładzie naszego kraju w rozgromienie faszyzmu i zwycięskie zakończenie II wojny światowej _ - podkreślił Miedwiediew.

Gospodarz Kremla oznajmił, że _ Rosja nie ma i nigdy nie miała agresywnych zamiarów i celów _, jednak _ bezpieczeństwo państwa i jego obywateli musi być niezawodnie zagwarantowane _. _ Dlatego umacnianiu naszej obronności, gotowości bojowej armii i marynarki wojennej, poświęcamy i będziemy poświęcać baczną uwagę _ - wskazał Miedwiediew.

Prezydent opowiedział się też za wypracowaniem - jak to ujął - nowego podejścia do zapewnienia międzynarodowego bezpieczeństwa. _ Dramatyczne wydarzenia w Osetii Południowej wyraźnie pokazały, jak z lokalnego konfliktu może wybuchnąć pożar prawdziwej wojny _ - zauważył.

_ Powstrzymaliśmy agresora. Obroniliśmy ludzi i zapobiegliśmy katastrofie humanitarnej. Jednak dla zapobieżenia podobnym wydarzeniom w przyszłości potrzebne są wspólne, zdecydowane działania całej społeczności światowej _ - dodał Miedwiediew nawiązując do wojny w Gruzji z sierpnia ubiegłego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)