Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Miedwiediew w sondażach dogania Putina

0
Podziel się:

Dystans między prezydentem a premierem stopniał do punktu procentowego.

Miedwiediew w sondażach dogania Putina
(ec.europa.eu)
bEEryfYl

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zmniejszył dystans dzielący go od premiera Władimira Putina w sondażach popularności - wynika z danych opublikowanych przez rosyjski dziennik _ Wiedomosti _.

Działania prezydenta popiera 76 proc., premiera - 77 proc. uczestników badania przeprowadzonego w dniach 22-25 października przez Centrum Jurija Lewady. We wrześniu Miedwiediew uzyskał 73 proc. poparcia, aprobata dla Putina była taka jak obecnie - 77 proc.

Zwyżkę notowań popularności prezydenta Rosji analitycy wiążą ze zdymisjonowaniem przez niego we wrześniu mera Moskwy Jurija Łużkowa.

bEEryfYn

W badaniu uczestniczyło 1600 osób. Margines błędu wynosi poniżej 3,5 proc.
Zapytani, na kogo głosowaliby jako na prezydenta, w październiku za Putinem opowiedziało się 24 proc. ankietowanych, za Miedwiediewem - 21 proc.

Na pytanie o to, jaki prezydent jest potrzebny Rosji, najczęściej - 51 proc. - odpowiadano, że _ lider, który jest zdolny do kierowania twardą ręką pracą organów władzy _. Rzadziej - 31 proc. - odpowiadano, że _ lider potrafiący współpracować ze wszystkimi siłami politycznymi, w tym z opozycją _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t83820.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/berlusconi;miedwiediew;i;putin;sa;darem;od;boga,59,0,673851.html) Berlusconi: Miedwiediew i Putin są "darem od Boga" Premier Włoch podkreślił, że Rosja weszła na drogę pełnej demokracji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/t82525.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/financial;times;putin;moze;wrocic;jak;dobry;car,87,0,672855.html) "Financial Times": Putin może wrócić jak "dobry car" Dziennik nie wyklucza kolejnej prezydentury premiera Rosji.
bEEryfYO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)