Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Miedwiediew: Wybory uczciwe, na nagraniach nic nie widać

0
Podziel się:

Prezydent Rosji odrzucił zarzuty, że podczas wczorajszych wyborów parlamentarnych doszło do poważnych naruszeń prawa wyborczego, które miały zaważyć na wyniku.

Miedwiediew: Wybory uczciwe, na nagraniach nic nie widać
(PAP/EPA)
bFfJiwMR

Prezydent Rosji odrzucił zarzuty, że podczas wczorajszych wyborów parlamentarnych doszło do poważnych naruszeń prawa wyborczego, które miały zaważyć na wyniku. Wybory były _ uczciwe, sprawiedliwe i demokratyczne _ - podkreślił.

_ - Wszyscy mówią, że władze bez ograniczeń ingerowały w wybory, ale gdzie są na to dowody? _ - zapytał Dmitrij Miedwiediew cytowany przez agencję Interfax.

Krążące po internecie nagrania, dokumentujące przykłady naruszania prawa wyborczego, Miedwiediew określił jako niewiarygodne. _ - Wszyscy mówią o jakichś okropnych scenach, ale tam w ogóle nic nie widać _ - powiedział. Dodał, że mimo to odpowiednie instytucje zbadają podobne doniesienia.

bFfJiwMT

Prezydent zdecydowanie zaprzeczył, jakoby rządząca partia Jedna Rosja, która zdobyła w niedzielę ponad 49 proc. głosów, miała uprzywilejowany dostęp do mediów publicznych kosztem innych ugrupowań. _ - Rozmawiałem telefonicznie z szefami innych partii w Dumie Państwowej, żaden się nie skarżył _ - zapewnił Miedwiediew.

Zdaniem międzynarodowych obserwatorów, obrońców praw człowieka w Rosji oraz części partii opozycyjnych, podczas wyborów do Dumy, które odbyły się wczoraj, doszło do licznych i rażących naruszeń prawa wyborczego.

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) poinformowała, że wybory parlamentarne w Rosji były wypaczone z korzyścią dla partii premiera Władimira Putina i skażone widomymi manipulacjami podczas liczenia głosów i _ przy urnach _.

O wyborach w Rosji czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t197675.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wybory;w;rosji;wynik;partii;putina;to;kleska,47,0,982063.html) Klęska Putina. Za mało mandatów na samodzielne zmiany Wynik Jednej Rosji jest zdecydowanie gorszy niż cztery lata temu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t116490.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wybory;w;rosji;wladze;uciszaja;krytyke,126,0,981630.html) Kreml ucisza krytyków? Zabrali laptopa Szefowa niezależnej organizacji zajmującej się monitorowaniem naruszeń prawa wyborczego w Rosji została zatrzymana.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/20/t83732.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wybory;w;rosji;nic;sie;nie;zmieni,128,0,979840.html) W Rosji stabilizacja. Wygrają te same partie Do nowej Dumy Państwowej wejdą te same cztery ugrupowania, które zasiadały w poprzedniej.
bFfJiwNu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)