Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Miedwiediew wyprzedził Putina, ale tylko w Moskwie

0
Podziel się:

W stolicy Rosji w wyborach prezydenckich zwyciężyłby aktualny prezydent.

Miedwiediew wyprzedził Putina, ale tylko w Moskwie
(ec.europa.eu)

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew wyprzedził premiera Władimira Putina w sondażu prezydenckim, ale tylko w Moskwie. Wszędzie indziej wciąż przoduje Putin - wynika z danych sondażu Centrum Lewady.

Niezależny ośrodek badania opinii publicznej Centrum Lewady poinformował, że 27 proc. ankietowanych w grudniu w Moskwie wyraziło gotowość głosowania na Miedwiediewa w wyborach prezydenckich (we wrześniu takich chętnych było 17 proc., a w lipcu - 12 proc.).

Gotowość głosowania na Putina wyraziło w grudniowym sondażu 16 proc. ankietowanych (we wrześniu było ich 29 proc., a w lipcu - 24 proc.). Badanie przeprowadzono na próbie 1611 osób. Wybory prezydenckie w Rosji odbędą się w roku 2012.

W skali całego kraju Putin jednak w dalszym ciągu cieszy się większą popularnością niż Miedwiediew, gdyż ma poparcie 31 proc. ankietowanych, podczas gdy prezydenta popiera 21 proc. Ale i tu różnica się zmniejszyła w porównaniu z wrześniem, gdy proporcja ta wynosiła 36 proc. do 17 proc. - pisze Reuters i zaznacza, że do _ nielicznych sukcesów prezydent Miedwiediew może zaliczyć zdymisjonowanie w ubiegłym roku wieloletniego mera Moskwy Jurija Łużkowa, oskarżanego m.in. o tolerowanie korupcji _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t94081.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/putin;jest;faktycznym;przywodca;rosji,243,0,715507.html) Putin jest faktycznym przywódcą Rosji Tak uważa aż 84 proc. ankietowanych w sondażu centrum analitycznego Jurija Lewady.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/t82525.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/financial;times;putin;moze;wrocic;jak;dobry;car,87,0,672855.html) "Financial Times": Putin może wrócić jak "dobry car" Dziennik nie wyklucza kolejnej prezydentury premiera Rosji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/t75822.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/putin;straszy;opozycje;laniem;palka;po;lbie,255,0,667135.html) Putin straszy opozycję "laniem pałką po łbie" Premier Rosji przyznaje też, że interesuje go ponowny wybór na prezydenta.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)