Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Miedwiediew: z nowymi władzami Ukrainy łatwiej się rozmawia

0
Podziel się

Wzrost obrotów handlowych między Rosją a Ukrainą jest wynikiem zmiany władz w
Kijowie - oświadczył w poniedziałek rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew, otwierając rozmowy ze
swym ukraińskim odpowiednikiem, prezydentem Wiktorem Janukowyczem.

bEgnuvIR

Wzrost obrotów handlowych między Rosją a Ukrainą jest wynikiem zmiany władz w Kijowie - oświadczył w poniedziałek rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew, otwierając rozmowy ze swym ukraińskim odpowiednikiem, prezydentem Wiktorem Janukowyczem.

Wzrost obrotów w handlu "w dużym stopniu związany jest z tym, że Ukraina ma nową administrację i łatwiej jest nam z wami rozmawiać" - powiedział Miedwiediew do Janukowycza.

Prezydent Rosji przypomniał, że od czasu inauguracji prezydentury Janukowycza, do której doszło 25 lutego, spotyka się z nim już po raz siódmy.

bEgnuvIT

"Tak częste kontakty mówią o tym, że mamy o czym rozmawiać i musimy usuwać przeszkody (pozostawione przez poprzednie władze ukraińskie - PAP), odnawiając nowoczesne, pragmatyczne, oraz bardzo przyjazne relacje między naszymi państwami" - podkreślił Miedwiediew.

Wcześniej, wraz z Janukowyczem, rosyjski prezydent w strugach ulewnego deszczu złożył wieńce przed pomnikiem ofiar Wielkiego Głodu na Ukrainie, oraz pomnikiem Nieznanego Żołnierza.

Kiedy Janukowycz stanął przed pomnikiem, powiał silny wiatr, który pchnął wieniec na ukraińskiego prezydenta, o mało go nie przewracając. W ciągu kilku sekund ochroniarze Janukowycza usunęli przedmiot, a według obecnych na miejscu dziennikarzy przedstawiciele administracji prezydenckiej poprosili ich, by nie publikować zdjęć z tego incydentu.

Nie zważając na prośbę fotografie prezydenta Ukrainy "zaatakowanego" przez wieniec opublikowała gazeta internetowa "Ukrainska Prawda".

bEgnuvIZ

Jarosław Junko (PAP)

jjk/ ap/

bEgnuvJu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)