Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Międzynarodowe Forum Zarządzania Własnością Intelektualną - od środy

0
Podziel się:

Międzynarodowe Forum Zarządzania Własnością Intelektualną 2011, czyli
spotkanie przedstawicieli środowiska nauki, przemysłu, biznesu i administracji, odbędzie się w
Warszawie w dniach 26-28 października. Forum organizowane jest po raz czwarty.

Międzynarodowe Forum Zarządzania Własnością Intelektualną 2011, czyli spotkanie przedstawicieli środowiska nauki, przemysłu, biznesu i administracji, odbędzie się w Warszawie w dniach 26-28 października. Forum organizowane jest po raz czwarty.

Organizatorem wydarzenia jest Intellectual Property Management Polska (IPM). Konsorcjum to współtworzą Politechnika Warszawska, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Szkoła Główna Handlowa, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Naczelna Organizacja Techniczna, Związek Banków Polskich oraz Konfederacja Pracodawców Polskich.

Prezes IPM Polska Bogusław Węgliński tłumaczył podczas czwartkowej konferencji prasowej w Warszawie, że podstawowym pojęciem interesującym uczestników forum jest własność intelektualna, na której powinna opierać się innowacyjna gospodarka. W jego opinii, własność intelektualna ma sens wtedy, jeśli będzie mogła być zamieniana w kapitał.

Jak dodał Węgliński, warszawskie forum jest "europejską wersją globalnego spotkania w zakresie transferu technologii +Global Technology Symposium+", organizowanego na Uniwersytecie Stanforda pod hasłem "Europejskie Doliny Krzemowe".

"+Global Technology Symposium+ to forum, na którym spotykają się przedstawiciele kilku światów: nauki, finansów, przedsiębiorczości, administracji publicznej Stanów Zjednoczonych. (...) Ich reprezentanci opowiadają oczywiście o swoim doświadczeniu i o swoich perspektywach, ale dzięki temu budują między sobą komunikację. To nas zainspirowało, by ten sam model powielić w Polsce" - mówił prezes Krajowego Funduszu Kapitałowego, Piotr Gębala.

Forum zostanie tradycyjnie poprzedzone warsztatami, tzw. Master Classes in IP Commercialization, które odbędą się w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej (24-25 października). Będą to warsztaty dla ok. 30 profesjonalistów poprowadzone przez zagranicznych gości.

Pierwszego dnia forum, w środę 26 października, na Politechnice Warszawskiej zaplanowano spotkanie organizowane we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. "Świat potrzebuje twoich pomysłów", "Świat korzysta z naszych pomysłów" i "Świat kupił nasze pomysły" - to niektóre tematy poszczególnych paneli. Gościem będzie m.in. Pitch Johnson - założyciel wielu firm technologicznych, wykładowca Stanford Business School, który wygłosi wykład "Wolność a innowacyjność".

Tego dnia - jak poinformował Węgliński, w Pałacu na Wodzie w Łazienkach Królewskich ma zostać ukonstytuowany Panteon Wynalazców i Odkrywców Polskich z udziałem prezesa PAN prof. Michała Kleibera, przewodniczącego Kapituły Panteonu.

Projekt ustanowienia Panteonu Wynalazców i Odkrywców Polskich, przedłożony przez IP Management Polska i Nowe Życie Gospodarcze, zyskał poparcie środowiska naukowego. Zgodnie z założeniami, panteon ma być miejscem, w którym honorowane są polskie umysły wszechczasów, ludzie, którzy przyczynili się do rozwoju wiedzy i gospodarki w skali światowej.

28 października, w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych odbędą się sesje, podczas których ich uczestnicy będą zastanawiać się czy za innowacyjność i wynalazki odpowiedzialni są tylko naukowcy, czy może też inwestorzy i przedsiębiorcy. Nastąpi też ogłoszenie wyników rankingu Polski Kapitał Intelektualny - 50-u polskich przedsiębiorstw o najwyższym wzrastającym kapitale intelektualnym. (PAP)

agz/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)