Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Międzynarodowy festiwal "Narracje" w Gdańsku

0
Podziel się

Artyści z siedmiu krajów będą uczestniczyć w rozpoczynającym się w czwartek w
Gdańsku festiwalu "Narracje - instalacje i interwencje w przestrzeni publicznej". Podczas imprezy
można będzie zobaczyć m.in. projekcje na budynkach i video-instalacje.

bDeMMWMl

Artyści z siedmiu krajów będą uczestniczyć w rozpoczynającym się w czwartek w Gdańsku festiwalu "Narracje - instalacje i interwencje w przestrzeni publicznej". Podczas imprezy można będzie zobaczyć m.in. projekcje na budynkach i video-instalacje.

"Podczas festiwalu chcemy zdefiniować nową opowieść, nową narrację o mieście za pomocą światła i architektury" - powiedziała w czwartek na konferencji prasowej producentka i koordynatorka imprezy Natalia Cyrzan.

W festiwalu, który potrwa do 6 grudnia, weźmie udział kilkunastu artystów z Polski, Argentyny, Australii, Brazylii, Czech, Litwy i Niemiec.

bDeMMWMn

Festiwal zainauguruje blisko czterogodzinna, wieczorna projekcja autorstwa Doroty Walentynowicz, na 17-piętrowym wieżowcu - Zieleniaku, usytuowanym niedaleko dworca kolejowego w Gdańsku. Wyświetlanym na elewacji budynku obrazom towarzyszyć będą nagrane przez artystkę odgłosy miasta.

Innym projektem festiwalowym będzie wyświetlanie na arkadach jednej z ulic i skwerze Głównego Miasta grafik, urodzonego w 1927 r. w Gdańsku-Wrzeszczu, laureata literackiej Nagrody Nobla Guentera Grassa.

Podczas festiwalu pokazanych zostanie także kilka video-instalacji m.in. poświęconych brazylijskiemu miastu Sao Paulo w oknach nieczynnego sklepu tekstylnego oraz inspirowane powieścią "Ulisses" Jamesa Joyce'a w jednej z galerii.

Festiwal "Narracje - instalacje i interwencje w przestrzeni publicznej" organizowany jest w ramach starań Gdańska o uzyskanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r. (PAP)

bDeMMWMt

rop/ abe/

bDeMMWMO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)