Notowania

oman
18.02.2011 14:47

Mieszkancy Omanu chcą wyższych pensji

Echa rewolucji Egipcie docierają do innych krajów arabskich. Po Bahrajnie czas na Oman.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Około trzysta osób protestowało dziś w stolicy Omanu, Maskacie. Demonstranci domagali się reform politycznych i podwyżek płac.

Na transparentach można było przeczytać następujące hasła: _ - Skończcie z podwyżką cen , _ Podnieście zarobki _, _ Zezwólcie na działalność islamskich banków _. Gdzie jest demokracja? _ - widniał napis na plakacie niesionym przez jednego z demonstrantów. Inny protestujący domagał się _ anulowania długów _.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/172/t125356.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/palka;arabska;demokracja;zachodowi;nie;na;reke,89,0,770905.html) Pałka: Arabska demokracja Zachodowi nie na rękę
Na manifestacji znaleźli się również zwolennicy obecnych władz. - _ Jesteśmy tobie wierni, Kabus _ - brzmiał napis na niewielkim transparencie. Sułtan Kabus ibn Said as-Said jest głową państwa, szefem rządu oraz ministrem spraw zagranicznych, obrony i finansów. Oman, leżący na Półwyspie Arabskim, jest monarchią absolutną.

To druga manifestacja w ostatnich tygodniach. W połowie stycznia około dwieście osób demonstrowało w Maskacie przeciwko rosnącym kosztom życia. Miesiąc później władze ogłosiły podwyżkę płac minimalnych dla pracowników sektora prywatnego z 364 do 520 dolarów miesięcznie.

Tagi: oman, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz