Notowania

wiadomości
26.02.2012 07:01

Mieszkańcy Rucianego-Nidy decydują o odwołaniu burmistrza

Mieszkańcy mazurskiego miasteczka Ruciane-Nida decydują w niedzielę w referendum o ewentualnym odwołaniu burmistrza Zbigniewa Opalacha.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Mieszkańcy mazurskiego miasteczka Ruciane-Nida decydują w niedzielę w referendum o ewentualnym odwołaniu burmistrza Zbigniewa Opalacha. *

Referendum rozpoczęło się o godz. 7 i potrwa do godz. 21. Mieszkańcy oddają głosy w ośmiu obwodowych komisjach wyborczych. Do czasu zakończenia głosowania na terenie objętym referendum obowiązuje cisza referendalna.

Burmistrzem Rucianego-Nidy jest Zbigniew Opalach (bezpartyjny) - to jego pierwsza kadencja. Grupa, która zebrała podpisy pod rozpisaniem w Rucianem referendum zarzuca mu złą polity kę kadrową i niegospodarność. Opalach uważa te zarzuty za bezpodstawne.

Dyrektor olsztyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Dorota Białowąs powiedziała PAP, że aby referendum w Rucianem-Nidzie było ważne do urn muszą pójść minimum 2373 osoby (uprawnionych do głosowania jest 7052 osoby).

"Burmistrz straci mandat, gdy głosowanie będzie ważne i gdy oddane głosy będą przeważały za odwołaniem. W przypadku braku frekwencji głosowanie będzie nieważne niezależnie od tego, czy więcej głosów będzie za odwołaniem burmistrza, czy przeciw odwołaniu" - powiedziała Białowąs.

Oficjalne wyniki referendum będą znane w poniedziałek.

Referendum w Rucianem-Nidzie jest pierwszym w tej kadencji samorządu na Warmii i Mazurach. (PAP)

jwo/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz