Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Migalski: wyrok skandaliczny, PiS nie powinno zmieniać strategii

0
Podziel się

Jako "skandaliczny" ocenił politolog i
kandydat PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego Marek Migalski
czwartkowy wyrok sądu okręgowego w Warszawie, który zakazał
rozpowszechniania spotu wyborczego PiS pt. "Kolesie". PiS nie
powinno zmieniać strategii - oświadczył.

bEjbQBfV

Jako "skandaliczny" ocenił politolog i kandydat PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego Marek Migalski czwartkowy wyrok sądu okręgowego w Warszawie, który zakazał rozpowszechniania spotu wyborczego PiS pt. "Kolesie". PiS nie powinno zmieniać strategii - oświadczył.

Migalski pracuje też w sztabie wyborczym PiS i jest współautorem spotu pt. "Kolesie".

Sąd nakazał także przeproszenie PO i orzekł przepadek materiału wyborczego w postaci spotu. PiS ma opublikować w terminie 48 godzin od uprawomocnienia się orzeczenia, płatne ogłoszenia (przeprosiny) na antenie TVN24, TVN, TVP1, Polsat News, Polsat, pomiędzy godz. 20 a 22.

bEjbQBfX

"Jeśli w Polsce nie można mówić prawdy - a myśmy w ani jednym momencie nie skłamali i podtrzymuję tę tezę - to oznacza, że demokracja naprawdę jest zagrożona. Liczymy oczywiście na apelację i na to, że sąd wyższej instancji uchyli ten skandaliczny zupełnie wyrok" - powiedział Marek Migalski PAP.

Jak mówił, PiS powoływało się w spocie na "powszechnie znane doniesienia prasowe". "Uznanie, że to, co powiedzieliśmy, jest nieprawdziwe, że musimy za powiedzenie prawdy przepraszać, zamyka debatę publiczną, zabija możliwość prowadzenia sensownej kampanii wyborczej, zamyka nam po prostu usta" - ocenił.

Jego zdaniem PiS nie powinno zmieniać swojej strategii wyborczej, którą należy prowadzić - jego zdaniem - dwutorowo.

"Powinniśmy pokazywać to, co pokazywaliśmy w tym spocie - hipokryzję, zakłamanie i nieprawdomówność naszych głównych oponentów. To powinniśmy kontynuować, ponieważ Polacy mają prawo do takiej wiedzy i do takich informacji. Głównym przesłaniem naszej kampanii powinno być natomiast pokazywanie, dlaczego warto na nas głosować i co chcemy zrobić dla Polski w Parlamencie Europejskim" - uważa Migalski. (PAP)

bEjbQBgd

lun/ par/ bk/

bEjbQBgy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)