Notowania

serbia
12.12.2012 12:00

Miliarder i jego syn zatrzymani pod zarzutem korupcji

Serbska policja poinformowała o zatrzymaniu Miroslava Miszkovicia, jego syna i ośmiu innych osób w policyjnej obławie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Miroslav * *M iszković, jeden z najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi w Serbii, jest właścicielem firmy Delta Holding, która zajmuje się sprzedażą detaliczną, nieruchomościami, ubezpieczeniami i przemysłem spożywczym na całych Bałkanach. * *Serbska policja poinformowała o jego zatrzymaniu dziś rano.

Policja podała, że Miszkovicia, jego syna Marka i osiem innych osób zatrzymano w związku ze śledztwem związanym z wartą wiele milionów euro prywatyzacją firm drogowych. - _ Są podejrzani o wyprowadzenie majątku z prywatyzowanych firm, zajmujących się naprawą dróg, nawet na sumę 30 mln euro _ - poinformował przedstawiciel władz, na którego powołuje się Reuters.

W ciągu ostatnich 10 dni Miszković był dwa razy przesłuchiwany przez policję. Delta Holding w jego imieniu zaprzecza jakimkolwiek nieprawidłowościom. Biznesmen i zatrzymane wraz z nim osoby spędzą w areszcie co najmniej 48 godzin i zostaną przesłuchane przez prokuratorów zajmujących się przestępczością zorganizowaną.

Od objęcia władzy w Serbii przez rząd Ivicy Daczicia przeprowadzono szereg dochodzeń antykorupcyjnych w większości - jak podkreśla agencja AP - przeciwko przeciwnikom politycznym obecnych władz. Skuteczna walka z korupcją jest jednym z wymogów członkostwa w Unii Europejskiej, o które stara się Serbia.

Miszković stworzył swoje imperium biznesowe za czasów Slobodana Miloszevicia pod koniec lat 90. Według magazynu _ Forbes _ majątek 67-letniego biznesmena był wart w 2007 roku miliard dolarów, co plasowało go w gronie 1000 najbogatszych ludzi na świecie.

Czytaj więcej w Money.pl
Skorumpowany minister? Wszczęto śledztwo Dulić i dwaj jego dawni współpracownicy zostali oskarżeni o wybranie w 2011 roku bez przetargu prywatnej firmy do zakładania w Serbii sieci światłowodowej.
Bush aresztowany. Podejrzany o korupcję Premier Kajmanów McKeeva Bush został we wtorek aresztowany pod zarzutem korupcji po wszczęciu kilku policyjnych śledztw w tej znanej jako raj podatkowy karaibskiej zamorskiej posiadłości Wielkiej Brytanii - poinformowały tamtejsze władze.
Zbrodniarz wojenny trafi do więzienia w Polsce? Serbski generał Radislav Krstić może odbywać w Polsce karę więzienia, orzeczoną przez Międzynarodowy Trybunał Karny dla byłej Jugosławii za masakrę bośniackich muzułmanów w Srebrenicy w 1995 roku.
Tagi: serbia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz